HaberlerSamsun HaberleriKatliamın adresi; Kuş cenneti

Katliamın adresi; Kuş cenneti - Samsun Haberleri

Samsun Kızılırmak Deltası Yaban Hayatı Geliştirme sahasında kaçak av yapan kişiler, aralarında nesli tükenme noktasında olan onlarca yaban ördeğini katletti.

Katliamın adresi; Kuş cenneti

Kızılırmak Deltası‘nda alınan önlemlere rağmen kaçak avlanma devam ediyor. Kızılırmak Deltası Yaban Hayatı Geliştirme Sahası Bafra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğince yapılan etkin av koruma faaliyetlerinde,  yasak av yapan kişiler tespit edildi.

Ekipleri gören kişiler, aralarında ender görülen türlerinde bulunduğu çok sayıda vurdukları ördekleri atarak kaçtılar. UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesi gündemde olan Kızılırmak Deltası‘nda yaşanan bu olaylar tepkilere neden oldu. Milli Park görevlileri avcıların attıkları ördeklere el koydu. Avcıların yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

ÖDÜL YERİNE SORUŞTURMA

Öte yandan yaşanan olayı kameraya kaydeden personele çekim esnasında avcılara söylediği, "Bu ne katliam ş....lik ya. Yatmak yok arkadaşlar, bu ş....fsizlerden bunun hesabını soracağız. Ş....in çocukları ya. Adiler, ş....sizler ya" diyerek tepki göstermesinden dolayı, soruşturma açıldığı öğrenildi.

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}