HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da Millet Bahçesi ihaleye çıkıyor

Samsun'da Millet Bahçesi ihaleye çıkıyor - Samsun Haberleri

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Samsun'da eski 19 Mayıs Stadyumu alanına yapılacak olan 'Millet Bahçesi'nin ihalesinin şubat ayında yapılacağını söyledi

Samsun'da Millet Bahçesi ihaleye çıkıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde hayata geçirileceğini söylediği 'Millet Bahçeleri' projesi hakkında bilgi verdi.

İHALE ŞUBATTA

Samsun'da da eski  19 Mayıs Stadyumu'nun olduğu bölgede yaklaşık 40 bin metrekarelik yeşil alanın ve spor alanları ile sosyal donatıların yer alacağı  Millet Bahçesi'yle ilgili konuşan Bulut, "Ocak ayı içerisinde 3 millet bahçesinin ihalesini gerçekleştirmiş olacağız. İstanbul Pendik, Batman ve Elazığ'ın ihaleleri gerçekleşecek. Şubat ayında ise Sakarya, Eskişehir, Kayabaşı, Samsun ve Ankara İmrahor Vadisi 1. Etap olmak üzere 5 millet bahçesinin daha ihalesini gerçekleştirmiş olacağız. Bunların dışında TOKİ olarak şu anda 14 millet bahçesinin proje çalışmalarını sürdürüyoruz. Onları da en kısa sürede hazır hale getirmiş olacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın şu andaki gündeminde 52 millet bahçesi var ama Cumhurbaşkanımız 81 ile en az 1 millet bahçesi yapılmasını istediğinden dolayı önümüzdeki süreçte 81'den daha fazla millet bahçesi inşa edeceğiz" ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}