HaberlerEkipler seferber oldu! 6 kişi kurtarıldı

Ekipler seferber oldu! 6 kişi kurtarıldı

Etkili olan kar yağışının ardından yolu kapanan mahallelerde mahsur kalan 6 hasta, Büyükşehir Belediyesi ile 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye yetiştirildi.

Ekipler seferber oldu! 6 kişi kurtarıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgiye göre, Kumru ilçesi Karaağaç Mahallesi'nde 72 yaşındaki Ayşe Çalışıcı rahatsızlandı. Ailenin durumu bildirmesi üzerine Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı karla mücadele ve sağlık ekipleri yola çıktı. 

Yoğun bir çalışmanın ardından söz konusu mahalleye ulaşan ekipler, Çalışıcı'yı hastaneye ulaştırdı. 

Karın etkisini gösterdiği Kumru ilçesi Ulubey Çubuklu Mahallesi'nde de bir hasta, ekiplerin yolun temizlemesi üzerine hastaneye sevk edildi.

Gölköy ilçesine bağlı Aydoğan Mahallesi'nde kar nedeniyle iki kişi, araçlarında mahsur kaldı. Yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından söz konusu kişiler bulundukları yerden kurtarıldı.

Ünye ilçesine bağlı Beylerce ve Fatih mahallelerinde rahatsızlanan Mehmet Fındık ve Kazım Erken, İkizce Yoğunluk Mahallesi'nde Yeter Tongaz ile Gölköy Güzelyurt Mahallesi'nde Seher Erçel'in rahatsızlanması üzerine aileleri, 112 Acil Sağlık ekiplerini aradı. 

Sağlık ekipleri, kar sebebiyle kapalı mahalle yollarının açılması için Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden destek istedi. 

Bir süre sonra dört mahalleye giderek çalışma başlatan belediye ekipleri, yaklaşık 5 saat sonunda yolları ulaşıma açtı.

Tansiyon ve şekere bağlı çeşitli nedenlerle rahatsızlanan hastalar, yürütülen çalışmaların ardından hastanelere nakledildi.

Öte yandan Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, ilin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli kar yağışının sürdüğü belirtilerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi ise yol açma çalışmalarında önceliğin hasta ve cenazelerin bulunduğu mahallelere verildiği, vatandaşların acil durumlarda "444 1 052" No'lu çağrı merkezini arayabileceği kaydedildi.

SIRADAKİ HABER
}