HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da FETÖ'nün askeriye imamları adliyede

Samsun'da FETÖ'nün askeriye imamları adliyede - Samsun Haberleri

Samsun merkezli Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile 14 ilde geçtiğimiz hafta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzelenen operasyon kapsamında gözaltında tutulan örgütün 'mahrem imamı' olduğu iddia edilen 4 kişi adliyeye sevk edildi.

Samsun'da FETÖ'nün askeriye imamları adliyede

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince geçtiğimiz hafta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Samsun, Ankara, Bingöl, Kırklareli, Siirt, Tekirdağ, Elazığ, Mersin, Çanakkale, Adana, Eskişehir, İzmir, Sakarya ve Sivas'ta eş zamanlı operasyon düzenlemiş, operasyonda mahrem imam oldukları öne sürülen 5 kişi ile halen görevde bulunan 2 uzman çavuş ve 7 astsubay gözaltına alınmıştı. Adliyeye sevk edilen bir şüpheli tutuklanmış, "Mahrem imam" olduğu öne sürülen kişi ile 8 muvazzaf asker adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Gözaltında tutulan şüphelilerden "mahrem imam" olduğu iddia edilen M.Ö., H.Ç, Ş.M.T. ve E.E'nin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen "mahrem imam" oldukları iddia edilen şüpheliler M.Ö., H.Ç, Ş.M.T. ve E.E., çıkartıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından yurt dışı yasağı ile serbest bırakıldı. 

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}