HaberlerMetin Sinecek: Esnafın yüzü gülecek

Metin Sinecek: Esnafın yüzü gülecek

Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, 350 bin esnafa verilecek 22 milyar TL krediyle ilgili, 'Ülkemizde kar yağışı var ama sıcak para girdiğinde esnafın yüzü gülecek' dedi

Metin Sinecek: Esnafın yüzü gülecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın esnafa kredi müjdesini değerlendiren Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, kredinin piyasalarda sıcak para akışı sağlayacağını söyledi.

FAİZ ARTMADI

Kredileri esnafa hızlı biçimde verme gayretinde olduklarını kaydeden Sinecek, "Bu kredi piyasaları kısa sürede rahatlatacak. Gerek esnaf olsun, gerekse vatandaşların kredi kartı borçları için kullanabileceği krediler sayesinde piyasalarda canlılık bekliyoruz. Bu kış sezonunda bile insanlar mağdur olmadan işlerine güçlerine devam edecek. Şu anda kooperatiflerin vereceği 22 milyar TL kredi piyasalarda olumlu bir hava estirecek. Ülkemizde kar yağışı var ama sıcak para girdiğinde esnafın yüzü gülecek ve umutsuzluklar yok olacak. Kredilerin vadesi 5 yıl olacak. Faizlerimiz artmadı, bu da bizim için sevindirici bir durum" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU / ÖZEL HABER

SIRADAKİ HABER
}