HaberlerBir yılda hafız oldu

Bir yılda hafız oldu

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde 10 yaşındaki Abdullah Üstün isimli bir öğrenci, aldığı eğitimle bir yılda Kur'an-ı Kerim'in tamamını ezberleyerek hafız oldu

Bir yılda hafız oldu

Geçtiğimiz günlerde Kastamonu’da yapılan İmam Hatip Ortaokullar arası hafızlık yarışmasında il birincisi olan 10 yaşındaki Abdullah Üstün, öğrencisi olduğu Mehmet Akif İmam Hatip Ortaokulu ve hafızlık çalışmasını yaptığı Hamza Baba Kur-an Kursunun gurur kaynağı oldu. Yapılan yarışmada 1. olarak hafızlık derecesine ulaştığı için mutlu olduğunu ifade eden Abdullah Üstün ise, "Hafız olmak çok güzel bir duygu inşallah ileride hafızlık alanında dünya birincisi olurum’’ dedi.

BELGESİNİ ALACAK

Hamza Baba Kur-an Kursu eğitmeni Yaşar Aslım, il 1.'si olan öğrencisi Abdullah Üstün'ün kendilerine gurur verdiğini belirtirken, "Öğrencimiz Abdullah 2 yıl önce kursumuza hafız olmak için geldi. İlk yıl okuma eğitimi aldıktan sonra ikinci yıl hafızlık çalışmasına başladı ve göstermiş olduğu istek ve çalışma sonrası hafız oldu. Nisan ayında yapılacak olan hafızlık sınavında da başarılı olup inşallah hafızlık belgesini alacaktır. Hafız Abdullah kazanmış olduğu il birinciliği sonrası önümüzdeki ay yapılacak bölge ve sonrasında Türkiye hafızlık yarışmalarında da başarılı olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}