HaberlerAvrupalılara yatırım çağrısı

Avrupalılara yatırım çağrısı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 'Türkiye'de, yaşanan olumsuz hava bitmiş vaziyette. Şimdi normalleşme süreci içine girdik. Bu nedenle Avrupalı yatırımcıları, Türkiye'ye yatırıma davet ediyoruz' dedi

Avrupalılara yatırım çağrısı

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) Başkan Yardımcısı Rifat Hisarcıklıoğlu,  Avrupa iş dünyasının Türkiye ile ilgili düşüncelerinin olumlu yönde değiştiğini ifade ederek, "Türkiye’de, yaşanan olumsuz hava bitmiş vaziyette. Şimdi normalleşme süreci içine girdik. Türkiye ile AB ilişkileri, özellikle  vize meselesi,  Gümrük Birliği anlaşması modernizasyonu... Bunlar inşallah mayıstan sonra daha çok gündeme gelir" diye konuştu.

Rifat Hisarcıklıoğlu, Avrupalı muhataplarının Türkiye ekonomisinin son durumu hakkında kendisinden bilgi talep ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti: "Türkiye'ye ilgi duyuyorlar, fırsat var mı, yok mu ona bakıyorlar. Biz, 'bu tekerlek bu tümsekte kalmaz' diyoruz Türkiye'de... Türkiye daha hızlanacak, ekonomimiz büyümeye devam edecek. Onlara 'Türkiye'de büyük fırsatlar var. Gelin, muhakkak Türkiye'ye yatırım yapın' diyoruz."

SIRADAKİ HABER
}