HaberlerSamsun Haberleri'Fatma kaptan' Samsun'da muhtar adayı

'Fatma kaptan' Samsun'da muhtar adayı - Samsun Haberleri

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yıllardır aile bütçesine katkıda bulunmak amacıyla balıkçılık yapan üç çocuk annesi Fatma Öztürk, muhtar adayı oldu.

'Fatma kaptan' Samsun'da muhtar adayı

Samsun'un 19 Mayıs ilçesindeki Dereköy Limanı'ndan teknesiyle denize açılan  Fatma Öztürk, serdiği ağdan balıkları alıyor, teknesini onarıp bakımını yapıyor. Balığa çıkmadığı zamanlarda kamyonetiyle dolaşarak hurda toplayan üç çocuk annesi Öztürk, Dereköy Mahallesi'nin sorunlarını çözmek amacıyla muhtarlığa adaylığını koydu. Fatma Öztürk, yaptığı açıklamada, başlangıçta balıkçılık yapan eşine destek olmak amacıyla onunla birlikte denize açıldıklarını söyledi.

BU İŞTE TEK BAŞINA

Yaklaşık 10 yıldır da bu işi tek başına sürdürdüğünü anlatan Öztürk, eşinin de trol teknesinde çalıştığını belirtti. Öztürk, şöyle konuştu:

"Balıkçılık yaparak geçimimizi sağlayan eşim, 15 yıl önce ekonomik nedenlerle yanında elaman çalıştıramayınca ona destek olmak için denize açılmaya başladım. Zamanla eşim bu işi tek başıma yapabileceğimi görünce kendisi başka teknelerde çalışmaya başladı. Denizin fırtınalı olduğu ya da av yasağı dönemlerinde aracımla mahalle mahalle dolaşarak hurda topluyorum. Kendi ayaklarımın üzerinde durmaya çalışıyorum."

BALIKÇILAR HER KONUDA DESTEK VERİYOR

Dereköy Limanı'nda balıkçılık yapan tek kadın olduğunu ifade eden Öztürk, diğer balıkçıların kendisine "Fatma kaptan" diye hitap ettiğini ve her konuda destek verdiğini dile getirdi.

Bir kadının tek başına balıkçılık ve hurdacılık yapmasının genelde şaşkınlık yarattığını belirten  Fatma Öztürk, "Çocuklarım büyüdü hatta bir torunum var. Ekmek parası için bütün zorluklara katlanıyorum. Her işin üstesinden gelmeye çalışıyorum. Evde bir anneyim, çocuklarıma, aileme bakıyorum. İneklerimize bakıyorum." ifadelerini kullandı.

DEREKÖY MAHALLESİNE ADAY

Öztürk, Dereköy Mahallesi Muhtarlığına da aday olduğunu belirterek, "Mahallemizdeki tek kadın muhtar adayıyım. Bugüne kadar en zor işlerde çalıştım. Erkeklerin yaptığı bütün zor işlerin üstesinden tek başıma gelebiliyorum." diye konuştu.

Mahalledeki kadınların sorunlarını bildiğine işaret eden Öztürk, şunları kaydetti: "Mahallemizin öncelikle doğal gaza ihtiyacı var. Sürekli bağda bahçede çalışan kadınların sobayla uğraşmasını istemiyorum. En büyük hayalim de mahallemize kadınlar çay ocağı kurmak. Burada kadınların birlik ve beraberliğini sağlamak istiyorum. Bir de belediye başkanıyla görüşerek mahallemize düğün salonu kazandırmak istiyorum. Kadın gözüyle baktığımızda basit ama önemli eksikliklerimiz var. Bunların üstesinden bir kadın olarak ben gelebilirim. Bu nedenle muhtar adayı oldum."

Öztürk, kendisine en büyük desteği eşi Mehmet Öztürk ve çocuklarının verdiğini sözlerine ekledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 4 yaralı

1 Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 4 yaralı

Samsun'daki kazadan acı haber!

2 Samsun'daki kazadan acı haber!

Samsun'da zincirleme kaza: 1 yaralı

3 Samsun'da zincirleme kaza: 1 yaralı

Muharrem İnce, Samsun'da cigoş oynadı

4 Muharrem İnce, Samsun'da cigoş oynadı

İsmet Taşdemir: 'Bu ligin oyunu bu'

5 İsmet Taşdemir: 'Bu ligin oyunu bu'

Samsun'da şüpheli ölüm

6 Samsun'da şüpheli ölüm

3 dakikada maçın kaderini değişirdi

7 3 dakikada maçın kaderini değişirdi

CANLI! Muharrem İnce, Samsun'da vatandaşlara sesleniyor

8 CANLI! Muharrem İnce, Samsun'da vatandaşlara sesleniyor

Samsun'da Cumhur İttifakı'nın kapsamı genişliyor

9 Samsun'da Cumhur İttifakı'nın kapsamı genişliyor

Efsane olmak böyle bir şey

10 Efsane olmak böyle bir şey


SIRADAKİ HABER
}