HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da 200 bin gül satışı bekleniyor

Samsun'da 200 bin gül satışı bekleniyor - Samsun Haberleri

1982 yılından beri Samsun'da haftanın üç günü açık artırma yoluyla yapılan çiçek mezatında 14 Şubat sebebiyle yoğunluk yaşanıyor. 14 Şubat'ta, Samsun'da 200 bin civarında gül satılması bekleniyor

Samsun'da 200 bin gül satışı bekleniyor

14 Şubat Sevgililer Günü’ne iki gün kalırken, sevginin ve aşkın sembolü olan gül yeniden gündemde. Flora Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifi tarafından 1982 yılından beri Samsun’da düzenlenen çiçek mezatı, üreticilerle esnafı buluşturuyor.

ESNAF MEZATA AKIN EDİYOR

14 Şubat dolayısıyla en çok gülün satıldığını belirten Flora Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Samsun Şube Müdürü Recep İçigen, “Bin bir çeşit çiçeği görücüye çıkararak esnaf ile buluşturuyoruz. 14 Şubat’ın yaklaşmasıyla esnaf, mezata akın ediyor. Yarın da çiçek mezatında yoğunluk bekliyoruz. İzmir, Antalya, Yalova ve Mersin’den gelen çiçeklerimizin açık artırma usulü ile satışını gerçekleştiriyoruz. Giresun, Ordu, Samsun, Amasya ve Sinop illerine yani bölgeye hitap ediyoruz” diye konuştu.

YÜZDE 50 ARTIŞ BEKLENİYOR

Yaz döneminde Samsun’da gül üretiminin fazla olduğunu ancak kış aylarında bu üretimin düştüğünü aktaran İçigen, “Samsun’da hava sıcaklığı düşük olduğundan dolayı güllerimiz dışarıdan geliyor. Genelde Adana ve İzmir güllerini satıyoruz. Satışlarımızda normal güne göre yüzde 20-25 artış bekliyoruz. Belki yüzde 50’yi bile bulabilir. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde yaklaşık 150-200 bin civarında gül satışı bekliyoruz. Sevgililer günü için sadece gül değil, orkide, karanfil ve tüm çiçekleri satıyoruz. Sevgililer günü bizim ve çiçekçiler için özel bir gündür” dedi.

Erdinç YILDIZ / Özel haber EN ÇOK OKUNANLAR

Başından vurulmuş halde bulundu

1 Başından vurulmuş halde bulundu

Samsun'da şaşkına çeviren kaza

2 Samsun'da şaşkına çeviren kaza

Samsun'da deprem!

3 Samsun'da deprem!

Nesli tehlikede... Karadeniz'de görüldü

4 Nesli tehlikede... Karadeniz'de görüldü

Samsun'da Hastane odasında 5 yıldızlı hizmet

5 Samsun'da Hastane odasında 5 yıldızlı hizmet

Samsunspor'un yeri değişmedi

6 Samsunspor'un yeri değişmedi

Samsunspor'dan Almanya'da yetenek avı

7 Samsunspor'dan Almanya'da yetenek avı

Karadenizli yine yaptı yapacağını

8 Karadenizli yine yaptı yapacağını

İyiki varsın Abdülkadir

9 İyiki varsın Abdülkadir

Samsun'daki o olayda yeni gelişme!

10 Samsun'daki o olayda yeni gelişme!


SIRADAKİ HABER
}