HaberlerOzan Arif'in oğlundan açıklama: 'Her ölüm erken'

Ozan Arif'in oğlundan açıklama: 'Her ölüm erken'

Tedavi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hayatını kaybeden Ozan Arif'in oğlu Mehmet Alp Şirin, 'Acımız çok büyük ve taze. Erken oldu, her evlat için babasının ölümü erken olur' dedi.

Ozan Arif'in oğlundan açıklama: 'Her ölüm erken'

Ünlü Türk halk ozanı, şair, bestekar ve öğretmen  Ozan Arif adıyla bilinen Arif Şirin hayatını kaybetti. Uzun süredir Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde gırtlak kanseri tedavisi gören Ozan Arif Şirin, 04.50'de hayata gözlerini yumdu. Acı haberi alan sevenleri, sabah erken saatlerden itibaren Ozan Arif'in Atakum İncesu'daki evinin önünde toplanırken, Ozan Arif'in oğlu Mehmet Alp Şirin taziyeleri kabul etti.

ACIMIZ ÇOK BÜYÜK VE TAZE

Babasının ölümünün kendileri için çok erken olduğunu söyleyen oğul Şirin, "Atalarımız 'Kişi oğlu ölmek için yaratılmış, zamanı Tanrı yaşar' demişler. Kuran-ı Kerim'de de 'Her nefis ölümü tadacaktır' der. Babam da bunu tattı. Acımız çok büyük ve taze. Dostlar sağolsun. Çok isteği vardı ama hepsi milleti vatanı içindi. İsteği hayatı boyunca bu oldu. OMÜ Tıp Fakültesi'ndeki başta Prof. Dr. Ahmet Başoğlu ve diğer tüm personele teşekkür ediyorum. Müthiş bir özveriyle işlerini yapıyorlar, babamla da çok ilgilendiler. Erken oldu, her evlat için babasının ölümü erken olur" ifadelerini kullandı. Türküleri ve şiirleriyle ülkücülerin sesi olan Ozan Arif'in cenazesi, cumartesi günü İncesu Yalı Mahallesi'ndeki evinden alınacak ve öğle ezanına müteakiben Büyük Cami'de cenaze namazı kılınacak. Ardından Şirin'in naaşı Kıranköy Mezarlığı'na defnedilecek. Şirin'in cenaze namazına dünyanın dört bir yanından binlerce seveninin katılması bekleniyor.

Şükrü Berk ASKAR

Ozan Arif Samsun'da hayatını kaybetti!

Ozan Arif'in cenaze programı belli olduEN ÇOK OKUNANLAR

Başından vurulmuş halde bulundu

1 Başından vurulmuş halde bulundu

Samsun'da şaşkına çeviren kaza

2 Samsun'da şaşkına çeviren kaza

Samsun'da deprem!

3 Samsun'da deprem!

Nesli tehlikede... Karadeniz'de görüldü

4 Nesli tehlikede... Karadeniz'de görüldü

Samsun'da Hastane odasında 5 yıldızlı hizmet

5 Samsun'da Hastane odasında 5 yıldızlı hizmet

Samsunspor'dan Almanya'da yetenek avı

6 Samsunspor'dan Almanya'da yetenek avı

Samsunspor'un yeri değişmedi

7 Samsunspor'un yeri değişmedi

Samsun'daki o olayda yeni gelişme!

8 Samsun'daki o olayda yeni gelişme!

Karadenizli yine yaptı yapacağını

9 Karadenizli yine yaptı yapacağını

İyiki varsın Abdülkadir

10 İyiki varsın Abdülkadir


SIRADAKİ HABER
}