HaberlerAsansör uyarısı

Asansör uyarısı

Samsun Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, asansörlerin perodik kontrol ücretinin; bakanlıkta oluşturulan komisyon kararı doğrultusunda taban ve tavan fiyat aralığına göre ilgili idarenin(belediyenin) karar organı tarafından belirlendiğini söyledi

Asansör uyarısı

Samsun Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, asansörlerle ilgili uyarılarda bulundu. Altunsoy, asansörlerin aylık bakım ücretleriyle periyodik kontrol ücretlerinin birbirine karıştırılmaması gerektiğini söyledi. Altunsoy, periyodik yıllık kontrol görevinin belediyelerce A tipi muayene kuruluşlarına verdiğini ve ücretini de bakanlığın belirlediği tavan ve taban fiyat arasındaki bir rakam olarak ilgili karar organı tarafından kararlaştırıldığını ifade etti.

Asansörlerin periyodik kontrollerinin yılda bir kez yapılması gerektiğini, güvenli hale getirilmeyen asansörlerin hizmetten men edildiğini belirterek, "Yeşil renkli etiket 'kusursuz' olduğunu, mavi renkli etiket 'hafif kusurlu' olduğunu, sarı renkli etiket 'kusurlu' olduğunu, kırmızı renkli etiket 'güvensiz' olduğunu belirtir. Güvensiz olarak tanımlanan kırmızı etiketli asansörün 60 gün sonra yapılacak olan birinci takip kontrolünde ve kusurlu olarak tanımlanan sarı etiketli asansörün 120 gün sonra yapılacak olan birinci takip kontrolünde A tipi muayene kuruluşunca bina sorumlusundan ayrıca ücret talep edilemez. Kırmızı etiketli asansörün 60, sarı etiketli asansörün 120 gün içinde güvenli hale getirilmesi bina sorumluların mesuliyetindedir. Bu eksikliğin giderilmemesi durumunda asansör hizmetten men edilir" diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Burhaniye'de internet bağımlığı konferansı

1 Burhaniye'de internet bağımlığı konferansı

Mesleki Eğitim Merkezi'nde 'Ulusal Ajans' heyecanı

2 Mesleki Eğitim Merkezi'nde 'Ulusal Ajans' heyecanı

Ayvalık Ziraat Odası'nda başkanlığa Hasan Baysal seçildi

3 Ayvalık Ziraat Odası'nda başkanlığa Hasan Baysal seçildi


SIRADAKİ HABER
}