HaberlerSamsun HaberleriSamsun kitap fuarı kapılarını açıyor

Samsun kitap fuarı kapılarını açıyor - Samsun Haberleri

9 gün boyunca sürecek olan 5. Karadeniz Kitap Fuarı, bugün Samsun TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılacak törenin ardından kitapseverlere kapılarını açacak

Samsun kitap fuarı kapılarını açıyor

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile 16-24 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Karadeniz 5. Kitap Fuarı, bugün saat 12.00’de Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Serinkaya’nın katılımlarıyla TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak.

BİRÇOK İSİM GELİYOR

Karadeniz 5. Kitap Fuarı’nda, aralarında İnci Aral, İlber Ortaylı, Mine Söğüt, Yılmaz Özdil, Ercan Kesal, Sinan Meydan, Akın Birdal, Nazım Alpman, Şükrü Erbaş, İpek Çalışlar, Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Şimşirgil, Arif Keskiner, Zeynep Aliye, Koray Avcı Çakman, Aret Vartanyan, Nazlı Karabıyıkoğlu, Mete Yarar, Sevgi Özel, Murat Tavlı, Füsun Çetinel, Bahadır Yenişehirlioğlu, İsmail Saymaz ve Reis Çelik’in de bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı okurlarıyla buluşacak.

KİTAP DOLU 9 GÜN

Karadeniz Kitap Fuarı, 5. yaşında dokuz gün boyunca kitapseverleri ağırlayacak. Fuara 220 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken, fuar süresince panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliği düzenlenecek. Etkinlikler ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak. Girişin ücretsiz olduğu Karadeniz Kitap Fuarı her gün 10.00-19.30, kapanış günü olan 24 Şubat tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

SIRADAKİ HABER
}