Haberler Samsun TOHM'dan 5 madalya

Samsun TOHM'dan 5 madalya

Samsun TOHM Tekvando ekibi vura vur gidiyor. 4. WT Başkanlık Kupası ve 6. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Şampiyonası'nda boy gösteren madalya avcıları iki turnuvada toplam 5 madalya kazanma başarısı gösterdi

 Samsun TOHM'dan 5 madalya

 SAMSUN'A YAKIŞIR

Antalya’da Olimpiyat,Dünya ve Avrupa Şampiyonu dereceleri bulunan 66 ülkeden 2100 sporcunun mücadele ettiği 4. WT Başkanlık Kupası ile 6. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası'nda yer alan SamsunTOHM takımı önemli başarılara imza attı. Tatamide birbirinden zorlu rakipleriyle karşılaşan sporcular iki turnuvada toplam 55 madalya kazanma başarısı gösterdi. 59 kilo genç erkeklerdeOsman Türker Köse, Başkanlık Kupası ve Turkish Open'da ikinci, 63 kilo genç erkeklerde ise  Arslan Demir Turkish Open üçüncüsü oldu.


PUANLARI TOPLADILAR

68 kilo genç bayanlarda Bengüsu Yılmaz Turkish Open üçüncüsü ve 78 kilo genç erkeklerde Melih Yılmaz Turkish Open üçüncüsü olarak madalya koleksiyonlarına yenisini ekledi. Zorluk derecesi en üst düzeyde olan bu iki turnuva sonrası Samsun ekibi toplamda 5 madalya kazanma başarısı gösterdi. Antrenörler Sebahattin Yaşar ve Engin Keskin, " Zorluk derecesi en üst seviyede olan bu iki şampiyonada madalya kazanarak Avrupa kotası ve Olimpiyat puanları kazanarak büyük bir başarıya imza atan sporcularımızı tebrik ediyoruz" dedi.

Salim YILDIZ

 

SIRADAKİ HABER
}