HaberlerSamsun HaberleriOMÜ'lü gençlerden öğrencilere eğitim

OMÜ'lü gençlerden öğrencilere eğitim - Samsun Haberleri

OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri, ilkokul öğrencilerine 'Beslenme, Kişisel Hijyen ve Çevre' eğitimleri verdi

OMÜ'lü gençlerden öğrencilere eğitim

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4. sınıf öğrencileri; Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı ‘İntörn Uygulaması’ dersi kapsamında Toybelen ve Balaç mahallelerindeki ilkokullarda “Beslenme, Kişisel Hijyen ve Çevre” konularında  farkındalık eğitimleri gerçekleştirdi.

AMAÇ; FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Birsen Altay ve Öğr. Gör. Figen Çavuşoğlu koordinatörlüğünde Toybelen ve Balaç mahallelerindeki ilkokulları ziyaret eden hemşirelik bölümü öğrencileri, sağlıklı beslenmenin önemi, kişisel hijyende dikkat edilmesi gereken hususlar ve çevre bilinci hakkında öğrencilere bilgiler aktardı. İlkokul öğrencilerinin anlayabileceği seviyede ilgilerini çekecek sunumlarla keyifli dakikalar geçiren hemşire adayları; öğrencileri sağlıklı beslenme ve yaşam konusunda bilinçlendirme, kişisel hijyen ve doğa sevgisini özendirmeyi amaçladıklarını vurguladı. Doç. Dr. Birsen Altay ise verdikleri eğitim çalışmalarındaki içeriğin bir yaşam biçimi hâline getirilmesi gerektiğine dikkat çekerek, ilköğretim seviyesindeki öğrencilerin de yaş dilimi itibariyle yeniliğe ve gelişime açık olduklarını ve dolayısıyla onlardaki farkındalığın ve bilincin gelişmesi doğrultusunda yürütülecek faaliyetlerin yaygınlaştırılması gerektiğini dile getirdi.

BAĞIMLILIĞA DİKKAT ÇEKİLDİ

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4. sınıf öğrencileri, öte yandan bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek için üniversite kampüsünde yaptıkları faaliyetlerle herkesin her türlü bağımlılığa karşı sorumlu olduğunu hatırlattı. Doç. Dr. Birsen Altay ve Öğr. Gör. Dr. Figen Çavuşoğlu koordinatörlüğünde Halk Sağlığı Hemşireliği ‘İntörn Uygulaması’ dersi kapsamında gerçekleştirilen eğitim, Yaşam Merkezi ve fakülte kantinlerinde akran eğitimi yöntemi kullanılarak öğrencilere aktarıldı.

 

SIRADAKİ HABER
}