HaberlerDinamik Okulları Bursa EGAP sergisinde

Dinamik Okulları Bursa EGAP sergisinde

Samsun Dinamik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robotik Kodlama Kulübü öğrencileri, Bursa'da 3.'sü düzenlenen EGAP sergisine katıldı

Dinamik Okulları Bursa EGAP sergisinde

Samsun Dinamik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robotik Kodlama Kulübü adına proje danışmanlığını yürüten Uzman Fizik Öğretmeni Demet Tarakçı, Müdür Yardımcısı Metin Yalçınkaya ve kulüp öğrencileri, 2016’da Ankara Güven Park’ta gerçekleşen hain terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden Mühendislik Fakültesi Öğrencisi Elif Gizem Akkaya anısına bu sene Bursa’da 3.’sü düzenlenen EGAP sergisine katıldı.

DİKKAT ÇEKEN PROJELER

Bu çalışmalar arasında çizgi izleyen, engelden kaçan, eldiven kontrollü robot, akıllı perde, XY plotter, lehim duman emici, power bank gibi çalışmalar yer aldı. 3 aydır her cumartesi günü OMÜ İEEE kulübü öğrencilerinin de iş birliği ile farklı kategorilerde yaptıkları çalışmalarla sergide dikkat çekti ve sonraki yıllarda yapılacak sergiler için davet edildi. Uludağ Üniversitesinde gerçekleşen ve Türkiye’de birçok okulun katıldığı sergide özellikle sergiye katılan diğer okul öğrencileri ve yöneticileri, tarafından beğenildi. Samsun adına sergiye katılan tek okul olan Samsun Dinamik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, başarılı bir temsil gerçekleştirdi. Samsun’da Mesleki ve Teknik Lise kategorisinde ilk özel lise olma özelliğine sahip olan okul, kısa sürede yaptığı çalışmalarla takdirleri topladı.

SIRADAKİ HABER
}