HaberlerSamsun HaberleriSamsun'a sahip çıkılmıyor

Samsun'a sahip çıkılmıyor - Samsun Haberleri

Samsun'da yaklaşık 6 ay önce kurulan Sevdamız Samsun Platformu, iftar programı düzenledi. İftara katılan Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, 'Samsun'un siyasetçileri, Samsun'a sahip çıkmıyor' dedi

Samsun'a sahip çıkılmıyor

İftar, İlkadım Belediyesi Gazi Sosyal Tesisleri'nde düzenlendi. İftar programında konuşan Sevdamız Samsun Platformu Başkanı Nuri Seven, "Bizler, mahallesini seven, ilçesini seven, şehrini seven, ülkesini seven nesiller yetiştirmek için bir araya geldik. Bu şehrin, hak ettiği konuma gelmesi için sonuna kadar mücadele edeceğiz ve bu hedefler ile 6 ay önce ‘ya bismillah’  diyerek yola çıktık. Bizler Samsun'da birleştirici güç olmak için mücadele ediyoruz. Samsun’un konumu itibari ile ithalat ve ihracatı,  ekonomisi, turizmi hatta şehrin en büyük markası Samsunspor’un hak ettiği konumda olması için sonuna kadar mücadele edeceğiz" şeklinde konuştu.

SÜREKLİ GÖÇ VERİYORUZ

İftar programına katılan Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta ise Sevdamız Samsun Platformu’nu çok önemsediğini ifade etti. Usta, “Siyasete girdiğim de söylediğim bir şey var,  Samsun sahipsiz. Samsun'un siyasetçileri, Samsun’a sahip çıkmıyor. Bu platform bu anlamda son derece önemli. Samsun, potansiyeli son derece yüksek bir kenttir. Coğrafi konumu, imkanları, tarihi şartları, turizm potansiyeli son derece yüksek, buna rağmen Samsun sürekli olarak göç veren bir şehir. Bunun için Samsun potansiyelini harekete geçirmek gerekir. Bu anlamda, bu platformu çok önemsiyorum. Samsun'da yaşayan, karnını doyuran herkesin Samsunlu kabul ediyoruz” diye konuştu.

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}