HaberlerSamsun HaberleriSamsun 10 bin misafiri ağırlayacak

Samsun 10 bin misafiri ağırlayacak - Samsun Haberleri

KATİD Başkanı Murat Toktaş, 19 Mayıs 1919'un 100. yıl kutlamaları kapsamında Samsun'a 10 bin misafirin geleceğini ve konaklama yapacağını belirtti. İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ise emniyet tedbirlerinin üst düzeye çıkarıldığını ve çevre illerden de gelen takviye ekiplerle 6 binin üzerinde polisin görev yapacağını ifade etti

Samsun 10 bin misafiri ağırlayacak

Samsun'un bir 19 Mayıs ve ilk adım şehrinin olduğunu söyleyen Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı MuratToktaş, “Samsun’da 30 bakanlık belgeli tesisimizin 4 bin yatak kapasitesi var. Belediye, yatırım belgeli ve konukevleri eklendiğinde yatak kapasitemiz 7 bin 500 kişiye çıkmaktadır. Bizim de tahminimiz 10 bin kişinin konaklama yapacak olması yönünde. 18 Mayıs’ta otellerimiz tamamen dolmuş olacak. Yer bulamama gibi mağduriyetler olmadı. Herkesi ağırlayacağız" dedi. Çevre illerden de 19 Mayıs’ta günü birlik gelenlerin olacağını söyleyen Toktaş, "Bu anlamda günü birlikçi ve konaklamalarla şehrimiz ciddi şekilde hareketlenecek. 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’ndan daha fazla konaklama oranı var. Olimpiyatlarda 5 bin misafir vardı. 19 Mayıs 1919’un 100. yılda bu rakam 10 bin kişiye çıktı ve yüzde 100 artmış oldu. 19 Mayıs’ın sadece bu yıl ile sınırlandırılmamasını istiyoruz. Bundan sonraki yıllarda da değişik etkinliklerle geniş kapsamlı olarak kutlama yapılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

GÜVENLİK TEDBİRLERİÜST DÜZEYDE

Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ise 19 Mayıs 1919’un 100. yıl etkinlikleri kapsamında şehre çok sayıda ziyaretçinin geleceğini belirterek, "Bu kapsamında, emniyet tedbirlerini üst düzeye çıkarttık. Çevre illerden de gelen takviye ekiplerle 6 binin üzerinde polisimiz görev alacak. Vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli bir ortamda 100. yıl etkinliklerini kutlamaları için her türlü tedbiri aldık" şeklinde konuştu.

 

Bayram OK / özel haber

 

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da tarihi anlaşma bitti

1 Samsunspor'da tarihi anlaşma bitti

Samsunspor'da yeni sezona yeni proje

2 Samsunspor'da yeni sezona yeni proje

Mustafa Aztopal: 'Gidene kal denmez'

3 Mustafa Aztopal: 'Gidene kal denmez'

Dev maç pazar günü

4 Dev maç pazar günü

22 Mayıs Çarşamba Samsun hava durumu...

5 22 Mayıs Çarşamba Samsun hava durumu...

Ordu'da ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

6 Ordu'da ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

TFF'den Yücel Uyar'a davet

7 TFF'den Yücel Uyar'a davet

Acı haber! Kanalizasyona düşen işçinin cesedi bulundu

8 Acı haber! Kanalizasyona düşen işçinin cesedi bulundu

Mustafa Demir'den OSB müjdesi!

9 Mustafa Demir'den OSB müjdesi!

Samsun'da aranan FETÖ firarisi İstanbul'da yakalandı

10 Samsun'da aranan FETÖ firarisi İstanbul'da yakalandı


SIRADAKİ HABER
}