HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da Belediyelerden şeffaflık bekliyoruz

Samsun'da Belediyelerden şeffaflık bekliyoruz - Samsun Haberleri

Kent Konseylerinin etkin biçimde hayata geçirilmesi için çağrıda bulunan SAMÇEP sözcüsü Mehmet Özdağ ve Dr. Alper Aktaş, 'Samsun yerel yönetimlerinden öncelikle şeffaflık bekliyoruz. Büyükşehir ve ilçe belediye meclis toplantılarının teknolojik mecralarda kamuya açık yapılmasını talep ediyoruz' dediler

Samsun'da Belediyelerden şeffaflık bekliyoruz

Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) bileşenleri, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi’nde basın açıklaması düzenledi. SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ ve Dr. Alper Aktaş, “Önceki dönemlerde kent konseyleri göstermelik olarak kurulmuş fakat işlevsizleştirilmiştir. Kent konseyleri etkin biçimde hayata geçirilsin” talebinde bulundu.

GÖSTERMELİK KURULDU

Açıklamada ilk önce konuşan SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, Kent Konseylerinin yasal görevlerinden bahsederek, “SAMÇEP olarak Samsun yerel yönetimlerinin Samsun halkının gerçek ihtiyaçlarına odaklanması ve kamusal kaynaklarımızı etkin kullanmaları konusunda kent konseylerinin önemine dikkat çekmek istiyoruz” dedi. Seçilmiş belediye başkanlarına başarılar dileyerek sözüne başlayan Dr. Alper Aktaş, “Samsun yerel yönetimlerinden öncelikle şeffaflık bekliyoruz. Büyükşehir ve hatta ilçe belediye meclis toplantılarının teknolojik mecralarda kamuya açık yapılmasını, gündem ve karar metinlerinin internet ortamında halkla paylaşılmasını talep ediyoruz. SAMÇEP olarak uyarıyoruz ki, Samsun kenti hakkında kapalı kapılar ardından karar verilmesine asla göz yummayacağız. Maalesef önceki dönemlerde kent konseyleri göstermelik olarak kurulmuş fakat işlevsizleştirilmiştir. Oysa kent konseyleri göz ardı edilemeyecek öneme sahiptir. Kent konseylerinin amacına ve yönetmeliğe uygun olarak kurulmasını önemle talep ediyoruz” dedi.

Erdinç YILDIZEN ÇOK OKUNANLAR

Başkent'te sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi

1 Başkent'te sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi

Esenler'de çatıda çıkan yangın paniğe neden oldu

2 Esenler'de çatıda çıkan yangın paniğe neden oldu

Venezuela ile Peru golsüz berabere kaldı

3 Venezuela ile Peru golsüz berabere kaldı

Hurdaya dönen otomobilden sağ kurtuldu

4 Hurdaya dönen otomobilden sağ kurtuldu

Villasında birlikte alkol aldığı arkadaşını sırtından vurarak öldürdü

5 Villasında birlikte alkol aldığı arkadaşını sırtından vurarak öldürdü

Başkent'te alev alan lokanta yanındaki büfeyi de tutuşturdu

6 Başkent'te alev alan lokanta yanındaki büfeyi de tutuşturdu

Doğalgaz kutusunun yanındaki araç yanınca parlama meydana geldi

7 Doğalgaz kutusunun yanındaki araç yanınca parlama meydana geldi


SIRADAKİ HABER
}