HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da metruk binalar yıkılıyor

Samsun'da metruk binalar yıkılıyor - Samsun Haberleri

Samsun'da İlkadım Belediyesi, ilçede tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yerlerin yıkımına devam ediyor. Başkan Necattin Demirtaş, 'Yıkımı gerçekleşen yapıların ardından alanı ve çevresinin temizleyerek, ilçemizi daha yaşanılabilir bir hale getiriyoruz' dedi

Samsun'da metruk binalar yıkılıyor

Samsun'un İlkadım ilçesinde metruk halde bulunan ve ilçe halkının can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapılar, gelen talepler doğrultusunda tek tek tespit ediliyor ve yıkımı gerçekleştiriliyor. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın talimatlarıyla vatandaşların huzurunu ön planda tutan İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaderine terk edilmiş metruk yapıları tespit ederek bina sahipleri ile iletişime geçiyor. Gelen şikâyet doğrultusunda hareket eden ekipler, İlyasköy Mahallesi Fazıl Sokak’ta kaderine terk edilmiş metruk bir yapıyı inceledi ve ardından gerekli tedbirleri alarak yıkım işlemini gerçekleştirdi.

İLÇEMİZİ BİRLİKTE YAŞATALIM

“İlçemizin, değişim ve gelişimine katkı verelim, ilçemizi birlikte yaşatalım” diyen Başkan Demirtaş, “Birçok tarihi yerleşim yerlerine sahip olan ilçemizde terk edilmiş bina sayısı bir hayli fazla. Bu yapılar, hem görüntü kirliliğine neden oluyor hem de madde bağımlıları tarafından mesken tutuluyor. Metruk yapıların bulunduğu mahallelerdeki aileler, kendi çocukları için haklı olarak endişe etmeye başlıyor. İlçenin farklı mahallelerindeki bu metruk yapılara, belirlediğimiz program çerçevesinde ve gelen şikâyetler doğrultusunda müdahale ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

SIRADAKİ HABER
}