HaberlerBu gurur Samsun'un

Bu gurur Samsun'un

Bir başarı öyküsü yazarak Türkiye'de adından söz ettiren Samsun Bölge Karması şampiyonluğun sevincini yaşıyor. Doğru bir kadro mühendisliği ile kurulan 18 kişilik ekip birlikteliği ile de Türkiye'de örnek takım olarak gösterildi

Bu gurur Samsun'un

GAZETEMİZE ANLATTILAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından hayata geçirilen U13 Gelişim Ligi'nde namağlup şampiyon olan Samsun Bölge Karması'nda yüzler gülüyor. İstanbul Riva Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi'nde yapılan finalde İzmir ekibini 4-0'lık skorla deviren temsilcilerimizin elde ettiği bu başarı öyküsünü olayın kahramanları Haber Gazetesi'ne anlattı. Kahramanların üzerine vurgu yaptığı 4 madde ise 'Sabır, azim, gayret ve birliktelik' oldu.

BAŞARI ÖYKÜSÜ YAZDIK

Samsun'un bu başarıdan dolayı büyük gurur yaşadığını belirten İdari Sorumlusu Hasan Özbulut, " Toprağı bereketli olan Samsun'un böylesine bir başarı elde etmesi hepimizi mutlu etti. 12 bölge takımının yer aldığı ve ilk defa gerçekleşen turnuvada ilk şampiyonun namağlup Samsun olması doğru planlama, kadro mühendisliği ve birlikteliği sağlamış olduğumuzu gösteriyor. Özellikle ilçe takımlarındaki fazla ön plana çıkmamış oyunculardan kurulu karmanın bu başarı öyküsünü yazması tüm Türkiye'de örnek gösterilmiştir. Bu karma içerisinde gelecek vaad eden 3-4 oyuncunun olması da bizler için ayrıca bir önem taşıyor. Ben görevimi başarılı bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Futbolun beşiği Riva'da bunu en iyi şekilde gösterdik" diye konuştu.

BAŞARI EKİP İŞİ

'Sabır' kelimesinin anlamını bu karmada öğrendiğini dile getiren Antrenör Erdem Okan'dan ise, "İlk başta 'ölü doğdu' dediğim olduğu bu projede şampiyon olmak gerçekten mutluluk verici. Başarı gelmesi için önce ekibinizin iyi olması lazımdı. Bizde Hasan Özbulut nezaretinde Harun Algan ve Ömer Seis hocalarımızla birbirimizin açıklarını kapatarak güzel işlere imza attık. 18 kişilik kadromuzu 2 oyuncu Amasya'dan ve genelde ilçe takımlarından oluşan çerçevede kurduk. Projenin ilk yılında elde edilen bu başarı gurur yaşattı. Bizlerin her zaman yanında olan Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık'a, Gençlik ve Spor İl Müdürümü İsmail Hakkı Kasapoğlu'na, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven'e ve ASKF Samsun Başkanı Şener Aydın'a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Salim YILDIZ ÖZEL

SIRADAKİ HABER
}