HaberlerSamsun'da su zammı için platform kuruldu! 'Halkın feryadına sırt döndüler'

Samsun'da su zammı için platform kuruldu! 'Halkın feryadına sırt döndüler'

Samsun Su Zammı Geri Alınsın Platformu'nu kurduklarını açıklayan DİSK Emekli Sen Samsun Şube Başkanı Tacettin Aydın, 'Başkan Demir, su zammı tepkilerine ve halkın feryadına sırtını dönmüş durumda. Mücadelemizi güçlü bir şekilde yürüteceğiz' dedi

Samsun'da su zammı için platform kuruldu! 'Halkın feryadına sırt döndüler'

Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresinin (SASKİ) Mayıs ayı olağan meclisinde suyun metreküp fiyatına yüzde 25 zam, sayaç okuma bedeline yüzde 150 zam ve aylık TÜFE oranına göre artış sonrası Samsun’da tepkiler dinmiyor. Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi’nde düzenlenen açıklamada DİSK Emekli Sen Samsun Şube Başkanı Tacettin Aydın, Samsun’da faaliyet gösteren 42 dernek ve oluşumun bir araya gelerek, Samsun Su Zammı Geri Alınsın Platformu’nu kurduklarını açıkladı.

GÜNDEMDE TUTACAĞIZ

Suya yapılan zammı kabul etmediklerini ifade eden DİSK Emekli Sen Samsun Şube Başkanı Tacettin Aydın, “Ücretlilerin ve emeklilerin maaşları her ay TEFE ve TÜFE değişimine göre artmadığı halde geliri sabit olan insanların ödediği su bedelini her ay artıracak bir sistemin kurulması Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in halkın cebine el uzatma konusundaki dehasını ortaya koymaktadır. Bu haksız uygulamaya karşı bu güne kadar birçok açıklama, imza kampanyası ve oturma eylemi gerçekleşmiştir. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bu tepkilere ve halkın feryadına sırtını dönmüş durumdadır. Bundan hareketle sendika, dernek, meslek odaları ve siyasi partiler ile bir araya gelerek, su zammının geri çekilmesi için yapılacak eylem ve etkinlikleri bir kanalda toplayıp daha güçlü ve derli toplu yürütmek için Samsun özelinde Su Zammı Geri Alınsın Platformu’nu oluşturduk. Su zammı geri alınıncaya kadar imza kampanyaları, bildiri dağıtımı, basın açıklamaları, yürüyüşler ve panellerle konuyu gündemde tutacağız. Ayrıca Avukat Arzu Sabuncu tarafından başlatılan hukuki sürecinde müdahil ve takipçisi olacağız” diye konuştu.

Erdinç YILDIZ

 

 

 SIRADAKİ HABER
}