HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da sahte MİT'çiye suçüstü

Samsun'da sahte MİT'çiye suçüstü - Samsun Haberleri

Samsun'da kendisini Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) personeli olarak tanıttığı kişiyi ortaklık yapacaklarını söyleyerek 300 bin lira dolandırdığı iddia edilen zanlı polis tarafından suçüstü yakalandı.

Samsun'da sahte MİT'çiye suçüstü

Samsun'da kendisini MİT personeli olarak tanıttığı, yaşlı adamı ortak iş yapma vaadiyle yaklaşık 300 bin lira dolandırdığı iddia edilen şahıs, polis tarafından gözaltına alındı. İddiaya göre, Samsun'un Tekkeköy ilçesinde atık plastik malzemelerin geri dönüşümü için dükkan açan M.A, eski muhtar D.Ç. (75) ile tanıştı. 

300 BİN LİRA DOLANDIRDI

Bir süre sonra M.A, arkadaş olduğu D.Ç'ye kendisinin Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) personeli olduğunu, plastik işini göstermelik yaptığını öne sürerek birlikte ticaret yapmak istediğini söyledi. Atık plastik malzemelerin geri dönüşümü için M.A'ya yaklaşık 6 ay boyunca 300 bin lira veren D.Ç, dolandırıldığını anlayınca polise başvuruda bulundu. İhbar üzerine Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri çalışma başlattı. Teknik ve fiziki takip çalışması yürüten ekipler, D.Ç. ile buluşan M.A'yı düzenlenen operasyonla suçüstü yakaladı. Zanlı "nitelikli dolandırıcılık" suçundan gözaltına alındı.

 
SIRADAKİ HABER
}