HaberlerSamsunspor HaberleriBaşkan Demir'den haber bekleniyor... En güzeli Samsunspor'a yakışır

Başkan Demir'den haber bekleniyor... En güzeli Samsunspor'a yakışır - Samsunspor Haberleri

Samsunspor altyapısına en güzel tesislerin yakıştığını belirten Başkan İsmail Uyanık, 'Önümüzde Trabzonspor Akyazı Stadı örneği var. Altyapının kullanabilmesi için 6-7 saha yanyana yapılmış ve hizmete sunulmuş. Böylesine modern ve daha güzel bir tesis neden Samsunspor'un da olmasın?' dedi.

Başkan Demir'den haber bekleniyor... En güzeli Samsunspor'a yakışır

Samsun- Ordu karayolu üzerinde Petrol Ofisi Dolum Tesisleri arkasında bulunan dolgu sahasına 14-15 sahalık altyapı tesisi kurmak için aylardır mücadele veren Samsunspor kötü bir sürprizle karşılaştı. Dolgu sahasında yapılan etüt çalışmalarında sıkıntılar olduğunu belirten Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, rotalarını başka tarafa çevirdiklerini söyledi.

DOLGU KALİTESİ KÖTÜ ÇIKTI

Altyapıya Batıpark alanında yer baktıklarını söyleyen dile getiren Başkan İsmail Uyanık, "Dolgu sahasına büyük bir iştahla talip olduk. Fakat dolgu kalitesi çok kötü çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ile son toplantımızda Batıpark’da Samsunspor’a en azından 6-7 tane saha çıkarabilecek şekilde peyzaj düzenlemesinde bir yer istedik. Kendisi de şu anda onun üzerinde çalışıyorlar" dedi. 

NEDEN BİZİM DE OLMASIN?

Samsunspor A takımına ve altyapısına en güzel tesislerin yakıştığını belirten Başkan İsmail Uyanık, "Önümüzde yeni yapılan bir Trabzonspor Akyazı Stadı örneği var. Altyapının kullanabilmesi için 6-7 saha yanyana yapılmış ve hizmete sunulmuş. Neden böylesine modern bir altyapı tesisi de Samsunspor'un olmasın? Bizim dolgu sahasını düzgün hale getirebilmemiz için yaklaşık 2 yıllık bir zamana ve 18-20 milyon TL para harcamamıza gerek var. Fazla zaman kaybına tahamülümüz yok. Türkiye’de şu anda dışarından oyuncu alacak, parasını ödeyecek düzgün davranan 3-5 kulüp var. Bunlardan birtanesi de Samsunspor. Geleğe yönelik kalıcı projelerimiz için biran önce altyapı tesislerimize kavuşmalı ve Belçika'nın Genk takımı ile yaptığımız işbirliği protokolünü hayata geçirmeliyiz" diye konuştu.

Salim YILDIZ 

 

SIRADAKİ HABER
}