HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da 5 gün önce denizde kaybolmuştu... Valilik açıklama yaptı

Samsun'da 5 gün önce denizde kaybolmuştu... Valilik açıklama yaptı - Samsun Haberleri

Samsun'un Terme ilçesinde tekneden denize düşerek kaybolan Ali Korkmaz'ı arama çalışmaları sürüyor. Konuyla alakalı Samsun Valiliği açıklamada bulundu.

Samsun'da 5 gün önce denizde kaybolmuştu... Valilik açıklama yaptı

Samsun'un Terme ilçesinde babası ile balık tutmak için denize açılan ve tekneden düşerek kaybolan 21 yaşındaki Ali Korkmaz'ı arama çalışması 5. gününde de devam ediyor.

BALIKÇILARDAN DESTEK

26 Temmuz günü 2,5 deniz mili uzaklıkta tekneden düşen ve hala bulunamayan Ali Korkmaz hakkında Samsun Valiliği tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: ''26 Temmuz 2019 günü saat 04.40’da Alo 158’e Samsun/Terme ilçesi Çaltı Burnu 2,5 deniz mili (4,63 km) kuzeyinde balıkçılık faaliyeti icra eden ‘Eren 55’ isimli tekneden, personel Ali Korkmaz’ın eline çelik halat dolanması sonucu denize düştüğü ve gözden kaybolduğu ihbarı gelmesi üzerine; Sahil Güvenlik SG botları, DEGAK-01 (Dalış, emniyet, güvenlik ve arama kurtarma timi) ve SG helikopteri tarafından arama kurtarma faaliyeti icra edilmiştir. Ayrıca, Samsun AFAD Müdürlüğüne ait bir tim ile birlikte kıyı hattı araması yapılmıştır. Bugün halihazırda 1 SG botu, DEGAK-01 (Dalış, emniyet, güvenlik ve arama kurtarma timi), SG helikopteri ve balıkçılar ile birlikte koordineli olarak arama kurtarma faaliyetleri devam etmektedir.''

 

SIRADAKİ HABER
}