HaberlerSamsun'da bir ilk... Olimpiyatlara sporcu yetiştireceğiz

Samsun'da bir ilk... Olimpiyatlara sporcu yetiştireceğiz

Karasamsunspor, İçişleri Bakanlığı'nın desteğiyle 'Karasamsun'dan Olimpiyatlara İlkadım' projesi ile bir ilke imza atmak istiyor. Proje kapsamında ülkemizi olimpiyatlarda temsil edecek sporcular yetiştirilmesi planlanıyor

Samsun'da bir ilk... Olimpiyatlara sporcu yetiştireceğiz

HEDEF 500 SPORCUYA ULAŞMAK

Samsun'un amatörünün köklü kulüplerinden Karasamsunspor, İçişleri Bakanlığı desteğiyle ' Karasamsun'dan Olimpiyatlara İlkadım Projesi' kapsamında bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Karasamsun Spor Tesisleri'nde düzenlenen proje tanıtımına İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ASKF Samsun Şubesi Başkanı Şener Aydın, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, TÜFAD Samsun Şubesi Başkanı Hakkı Bayrak, sporcular ve aileleri katıldı. Siyah-Beyazlı ekip proje kapsamında futbol başta olmak üzere basketbol, okçuluk, buz pateni, satranç, atletizm, halter, bocce, curling ve bowling branşlarında Avrupa’ya açılmayı hedefliyor. Bünyesinde 250 sporcu bulunduran Karasamsunspor, bu sayının 500’e çıkması için çalışmalarını sürdürüyor.

SOKAKLARDAN KURTARACAĞIZ

Yapılacak seçmelerin ardından toplam 300 sporcuya ulaşılması hedeflenen projede sporcu adayları yetenek taramasından geçirilerek yeteneklerine uygun branşlara yönlendiriliyor. Amaçlarının gençleri kötü alışkanlıklardan kurtararak spora olan ilgilerini arttırmak olduğunu söyleyen Karasamsun Spor Kulübü Başkanı Hasan Yıldırım, “Projeyle birlikte çocuklarımızı ağına düşürmek isteyen zehir tacirlerinin elinden kurtaracağız. Amacımız çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutup sağlıklı birey olmaları konusunda eğitmek. Başarılı oldukları branşlarda da üst düzey sporcu olmalarını sağlamak. Projemiz kamuoyu tarafından oldukça yoğun ilgi gördü. İnşallah el ele verip sağlıklı ve parlak nesiller yetiştireceğiz” diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}