HaberlerSamsun HaberleriBedri Yaşar: 'Veba olayı diğer üreticileri etkiledi'

Bedri Yaşar: 'Veba olayı diğer üreticileri etkiledi' - Samsun Haberleri

Kurban Bayramı öncesi Samsun'un Havza ilçesinde yaşanan veba olayının çok üzücü olduğunu ifade eden İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Yaşanan olay nedeniyle hayvan yetiştiricileri, diğer hayvanlarını da satamaz hale geldi' dedi

Bedri Yaşar: 'Veba olayı diğer üreticileri etkiledi'

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında Havza ilçesinde hibe olarak dağıtılan koyunların vebalı çıkması üzerine açıklama yaptı. Olayın çok üzücü olduğunu ifade eden Yaşar, Belalan, Çayırözü, Çelikalan, Kirenlik, Yeşilalan, Sivrikese ve Kayacık mahallerinde, 11 çiftçiye 344 koyun ve keçinin hibe olarak dağıtıldığını dile getirdi.

BU KONUNUN TAKİPÇİYİZ

Veba sonrası Havza’da 7 mahallenin karantina altına alındığını belirten Milletvekili Yaşar, “Bu mahallelerde tam da Kurban Bayramı öncesi özellikle hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz çok mağdur olmuştur. Yaşanan olay nedeniyle hayvan yetiştiricileri, diğer hayvanlarını da satamaz hale geldi. Karantina, günlük yaşamı da olumsuz yönde etkilenmiştir. Hükümetin sadece bölgeyi karantinaya alması yeterli değildir. Yetkililer, acilen bu çiftçilerimizin ve bu ilçemizin mağduriyetini ve zararlarını nasıl ve ne şekilde telafi edeceğini ve dağıtılan koyunların dağıtılmadan önce hastalıklı olup olmadığını da açıklamalıdır. Bu konuda hükümeti göreve davet ediyoruz. Her konuda olduğu gibi bu konunun da sonuna kadar takipçisi olacağımız” ifadelerini kullandı.

 

SIRADAKİ HABER
}