HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Mustafa Demir'den atık su açıklaması: 'Bir miktar denize akıtıldı'

Başkan Mustafa Demir'den atık su açıklaması: 'Bir miktar denize akıtıldı' - Samsun Haberleri

Atakum ilçesi Adnan Menderes Bulvarı sahilindeki atık su terfi tesisinden denize bir miktar 'atık su' akıtıldığını ifade eden Başkan Demir, 'Akıtılan miktar inanın geçmiş yılların en azı. Geçmiş yıllarda bu dönemden çok çok fazla akıtıldı. Tam sayısıyla, dakikasıyla bildirilmesi için talimat verdim' dedi

Başkan Mustafa Demir'den atık su açıklaması: 'Bir miktar denize akıtıldı'

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos Ayı 18. Birleşimin 1. Oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında gerçekleşti. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan meclis binasında toplanan mecliste 28 gündem maddesinin 27’ü oy birliği ile bir tanesi ise oy çokluğu ile kabul edildi. Başkan Demir gazetemizin geçtiğimiz günlerde ‘Mavi Bayraklı Kanalizasyon’ manşetiyle gündeme getirdiği ve CHP'li Meclis Üyesi Hasan İpek’in sorduğu soru üzerine açıklamalarda bulundu. Gazetemizin haberi sonrası SASKİ tarafından açıklama yapılmış ve “Sahil hattı boyunca hiçbir bölgede atık suların denize dökülmesi mümkün değildir” ifadelerine yer vermişti.

MUHALEFETE TEŞEKKÜR

Mecliste görüşülen 28 gündem maddesinin 27’ü oy birliği ile bir tanesi ise oy çokluğu ile kabul edildi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının teklifi üzerine Asri Mezarlığı’nda mezar yeri fiyatının 7 bin TL’den 10 bin TL’ye, Kıranköy Mezarlığı’nda mezar yeri fiyatı ise 4 bin TL’den 10 bin TL’ye çıkartılması teklifi oyçokluğu ile kabul edildi. Büyükşehir Belediyesinin yeni şeması da oybirliği ile kabul edildi. Mecliste ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği Golf Kulübü alanının Türkiye Golf Federasyonu’na kiralanması teklifi de oybirliği ile kabul edildi. Karar sonrası Başkan Demir, muhalefet partilerinin de olumlu oy kullanması sonrası partilere teşekkür etti.

DAKİKASIYLA AÇIKLANACAK

Pazartesi günü yapılan meclis toplantısında Samsun Büyükşehir Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Hasan İpek, Atakum sahilinde iki farklı bölgede denize kanalizasyon karıştığını belirtmişti. Dün yapılan mecliste ise Başkan Demir, bir sonraki mecliste konuya dair yazılı cevap vereceğini belirterek, “Özellikle kanalizasyon akıtıldığı noktasında ön bilgi veriyorum, detaylı bilgi önümüzdeki mecliste verilecek. Samsun’da bu sene terfi istasyonlarından denize akıtılan bir miktar oldu. İnanın geçmiş yılların en azı oldu. Geçmiş yıllarda bu dönemden çok çok fazla salahtan akıtıldı. Bir gün sürdü ve 3 numaralı istasyondan oldu. Tam sayısıyla, dakikasıyla bildirilmesi için talimat verdim. Bunun için önümüzdeki mecliste yazılı cevap vereceğiz. Terfi istasyonunda arızalı motorların değiştirilmesi için bir su miktarı oluyor. Onun mutlaka boşaltılması gerekiyor ki, motoru tamir edesiniz. Bundan kaynaklanıyor. Başka da olmadı. Terfi sistemlerimizin tamamını bu işi çok iyi bilen teknik ekiple gözden geçiriyoruz. İnşallah önümüzdeki 10 yılı aşkın sürede teknolojisi eskimeyecek, bunun çalışmalarına başladık” diye konuştu.

Erdinç YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}