HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da kan donduran kadın cinayetinde savcı müebbet hapis cezası istedi

Samsun'da kan donduran kadın cinayetinde savcı müebbet hapis cezası istedi - Samsun Haberleri

Samsun'un İlkadım ilçesinde meydana gelen kadın cinayetinde boşanmak üzere olduğu eşi Merve Şahin'i 25 yerinden bıçaklayarak öldüren Enes Adem Şahin duruşması görüldü. Maktul Merve Şahin'in yakınları, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Samsun'da kan donduran kadın cinayetinde savcı müebbet hapis cezası istedi

1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Enis Adem Şahin, öldürülen Merve Şahin'in yakınları ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmaya katılma talebinde bulunan Ayırımcılık ve Şiddet ile Mücadele Derneğinin, suçtan zarar görmediği ve hakkı bulunmadığı gerekçesiyle duruşmaya katılma talebi ise oy birliğiyle reddedildi.

EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILSIN

Maktul Merve Şahin'in yakınları, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, olay tarihinde, maktul Merve Şahin ile sanık Enis Adem Şahin'in resmi nikahlı olduklarını, ancak aralarında maktul Merve Şahin tarafından açılan boşanma davasının söz konusu olduğunu hatırlattı.

25 KESİCİ ALET YARALANMASI

Olay günü sanığın, Çorlu'dan annesi ve kız kardeşi ile birlikte Samsun'a geldiklerinde maktul ile irtibat kurarak, kızlarını görmek amacıyla buluştuklarını belirten savcı, "Buluştukları yerde sanık, kızını kardeşine ve annesine bırakıp maktulü aracına aldı. Daha sonra bir süre dolaştılar. Araç içinde aralarında çıkan tartışma sonrası sanık, maktulü aracında bulundurduğu bıçakla vücudunun farklı yerlerine vurarak yaraladı. Maktul bu yaralanmalarına bağlı olarak vefat etti. Maktulün cesedi üzerinde yapılan otopsi işlemi sırasında vücudunda 25 kesici alet yaralanması tespit edildi. Ölümünün ise kesici alet yaralanmasına bağlı iç organ delinmesi neticesinde gelişen iç kanama sonucunda meydana geldiği belirlendi." dedi.

TASARLAYARAK VE CANAVARCA HİSLE, EZİYET ÇEKTİREREK ÖLDÜRME

Sanığın, eşi Merve Şahin'i öldürme eyleminin "tasarlayarak ve canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" niteliğinde olduğu değerlendirilerek dava açıldığını aktaran savcı, bu konuda yeterli delil olmadığını ifade ederek, sanığın "eşi kasten öldürme" suçundan ağılaştırılmış müebbet cezasına çarptırılması talebinde bulundu.

TUTUKLULUK HALİ DEVAM EDECEK

Mütalaanın ardından sanık, "Bir diyeceğim yoktur. Dünya başımıza yıkıldı. Üzgünüm." yanıtını verdi. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Samsun'da, 2 Aralık'ta,  Eğitim ve Araştırma Hastanesinin otoparkındaki 59 FT 387 plakalı otomobilde bulunan Merve Şahin ile eşi Enes Adem Şahin arasında tartışma çıkmış, Şahin, eşini otomobilde bıçaklayıp otoparka bırakarak araçla kaçmıştı. Ağır yaralanan Merve Şahin, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki müdahaleye rağmen kurtarılamamış, Enes Adem Şahin ise polis ekiplerince yakalanmıştı. Merve Şahin'in cenazesi, Terme ilçesinde toprağa verilmişti.EN ÇOK OKUNANLAR

Kulp'taki hain saldırıya 5 tutuklama

1 Kulp'taki hain saldırıya 5 tutuklama

Takla atıp su kanalına düşen otomobil 120 metre sürüklendi: 2 yaralı

2 Takla atıp su kanalına düşen otomobil 120 metre sürüklendi: 2 yaralı

Kuşadası'nda 'Benim Gözümden Samos' fotoğraf sergisi açıldı

3 Kuşadası'nda 'Benim Gözümden Samos' fotoğraf sergisi açıldı

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan: '1340 yıldan beri acısını tüm tazeli

4 Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan: '1340 yıldan beri acısını tüm tazeli

İzmir'de hastane inşaatının deposunda yangın çıktı

5 İzmir'de hastane inşaatının deposunda yangın çıktı


SIRADAKİ HABER
}