HaberlerHilas Termal Otel sağlık turizmine katkı sağlıyor

Hilas Termal Otel sağlık turizmine katkı sağlıyor

Hilas Termal Otel, Ladik Hamamayağı mevkiden bölge halkına şifa kaynağı olan termal suyu, modern tesisleri ve kaliteli hizmet anlayışı ile sağlık turizmine katkı sağlıyor

Hilas Termal Otel sağlık turizmine katkı sağlıyor

Ladik ilçesinin Hamamayağı mevkiinde yüzyıllardır bölge halkına şifa kaynağı olan ve Evliya Çelebi’nin Seyahat Name isimli eserinde de “gençlik suyu” olarak övgü ile bahsedilen termal suyu, modern tesisler ve kaliteli hizmet anlayışı ile halkla buluşturan Hilas Termal Otel, bölgenin sağlık turizmi açısından gelişmesine de katkı sağlıyor. Sağlıklı bir yaşam için termal otel tatilinin önemi uzmanlar tarafından her zaman vurgulanırken, termal otel tatillerinin hem fiziksel hem de psikolojik yönden son derece faydalı olduğu belirtiliyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI

Sağlık dolu bir yaşam için kaplıca otel tatili hakkında bilgiler aktaran sağlık turizminin bölgemizde yer alan en önemli tesisi Hilas Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Dilmen, “Huzura ihtiyacınız varsa ve sağlığınızın bozulduğunu düşünüyorsanız bir termal ya da kaplıca oteli tatili size iyi gelebilir. Şehrin koşuşturmacasından kaçmak, yetişmek zorunda olduğumuz işlerden biraz olsun sıyrılmak için bir termal otel tatili size kendinizi yenilenmiş hissettirebilir. Tamda bu noktada kese köpük, aroma terapi masajı, sıcak taş masajı, Bali masajı, medikal masaj, İsveç masajı, tedavi balıkları, detokslar, hacamat ve cilt bakımlarımızın sunulduğu doğa ile iç içe olan otelimizde hayatınıza kalite katmak için sadece şifalı suyumuzla değil, çeşitli kür, SPA uygulamaları ve masaj tedavilerimizle de yanınızda yer alıyoruz. Termal Oteller ya da kaplıca oteller seçimi yaparken önceliğiniz tesisteki suyun Sağlık Bakanlığı onaylı olup olmadığını kontrol etmektir. Otellerin sahip olduğu kaplıca banyolarının hijyenik ve fiziksel özellikleri de çok önemlidir. Otelimiz Hilas Termal Resort & Spa’nın suyu da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Başkanı tarafından 17.02.2015 tarihinde yapılmış olan Tıbbı Balnelolojik değerlendirmelerle onaylanmıştır’’ diye konuştu.

NADİR BULUNAN ŞİFALI SULARDAN BİRİ HİLAS’TA

Kaplıca ve termal oteller için en iyi zaman dilimi diye bir şey olmadığını da ifade eden Dilmen, “Eğer bir rahatsızlığınız var ise kaplıca tatili için ölçünüz rahatsızlığınız olacaktır. Örneğin; romatizma, şeker hastalığı veya nevralji gibi bir hastalığınız var ise en uygun kaplıca tedavi zamanının yaz dönemi olduğu, bağırsak, karaciğer ve sinir hastalıkları içinse bahar aylarının tercih edilmesi gerektiği doktorlar tarafından söylenmekte… Eğer kendinize ve ailenizin sağlığına önem veriyorsanız kaplıca tatillerinizi mayıs ve eylül aylarına organize edebilirsiniz. Birçok hastalığın şifa kaynağı olan kaplıcalar, doktorlar tarafından da önerilmekte. Romatizmadan, ortopedik rahatsızlıklara, solunum problemlerinden, cilt hastalıklarına, metabolizma, bağırsak ve mide hastalıklarından kalp ve dolaşım hastalıklarına kadar birçok hastalık kaplıca ve termal sularla şifa bulabilir. Bizim kaplıcamız; tüm bunların yanı sıra da Türkiye’de nadir bulunan içilerek de tedavi edici özelliğini barındıran nadir şifalı sulardandır” dedi.

Yaşar TUNCELSIRADAKİ HABER
}