HaberlerSamsunspor HaberleriBaşkan İsmail Uyanık: 'Hak ettiğimiz lige eze eze çıkacağız'

Başkan İsmail Uyanık: 'Hak ettiğimiz lige eze eze çıkacağız' - Samsunspor Haberleri

Samsunspor'da Başkan İsmail Uyanık, 'Her ligin kendi içinde zorlukları var. İrfan Buz hocamızla başarılı olacağız. Şu anda bir harbin içerisinde ve kırmızı alarm durumundayız. Bu takım hak ettiği lige eze eze çıkacaktır' dedi.

Başkan İsmail Uyanık: 'Hak ettiğimiz lige eze eze çıkacağız'

Yılport Samsunspor’un efsane başkanı İsmail Uyanık, Fotomaç 10 Numaraya samimi açıklamalarda bulundu. Samsunspor gibi bir spor şehrinin TFF 2.Lig’de olmasının kabul edilemez olduğunu belirten Başkan İsmail Uyanık, “Geçen sezon bu ligin acemiliğini yaşadık. İyi bir kadromuz vardı, favoriydik ama maalesef antrenör anlamında demek ki doğru seçimler yapamadık” dedi. Başkan İsmail Uyanık, “Her ligin kendi içinde zorlukları var. Bu nedenle geçen sezon istediğimizi elde edemedik. Ancak bu yıl doğru hamleleri yaptığımızı düşünüyoruz. İrfan Buz hoca ile başarılı olacağız. Tabii ki şu anda bir harbin içindeyiz. Kırmızı alarm durumundayız” dedi.

MASA BAŞI OYUNLAR OYNANIYOR

Hakemlerden dert yanan Uyanık, "Geçtiğimiz sezon 14 puanımız gasp edildi. Hakem hataları ile 14 puan kaybettik. ‘Biz Samsunspor’uz nasıl olsa hallederiz. Hakemleri de yeneriz’ dedik geçtik ama canımız çok maçta yakıldı. Biz bu hataların hepsini CD haline getirdik ve TFF’ye ilettik. Tabii hiçbir ses seda çıkmadı. Ayrıca bu ligde başka oyunlarda oynanıyor. TFF 2.Lig aslında çok güzel ancak masa başı oyunları ve ayak oyunları ile içinden çıkılmaz bir hale sokuluyor. Bu konuda TFF’nin gerekenleri yapması gerekiyor. Gerekli önlemler alınmalı ve adaletli olunmalı" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}