HaberlerSamsun haberSamsun'da 17 mağazadan hırsızlık! Kullandıkları yöntem şaşırttı

Samsun'da 17 mağazadan hırsızlık! Kullandıkları yöntem şaşırttı - Samsun haber

Samsun'da polis ekipleri 17 mağazadan hırsızlık yaptıklarını tespit ettiği Azari uyruklu 5'i kadın 7 kişiyi yakaladı. Yapılan incelemede zanlıların folyo ile alarma yakalanmadıkları öğrenildi.

Samsun'da 17 mağazadan hırsızlık! Kullandıkları yöntem şaşırttı

Samsun'un Canik ilçesi ve İlkadım ilçesindeki 2 ayrı alışveriş merkezinde meydana gelen hırsızlık olayında, edinilen bilgiye göre, Azerbaycan uyruklu 5'i kadın 7 şüpheli, girdikleri mağazadan çaldıkları eşyaların alarm barkotu ve cihazlarını alüminyum folyoya sardı. Bu şekilde alarm ötmeden mağazadan çıkan hırsızlar, İlkadım ilçesindeki bir alışveriş merkezinden de hırsızlık yapınca yakayı ele verdi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, hırsızların çaldıkları, giyim eşyaları, elektronik alet ve zücaciye malzemelerini bir araç içinde ele geçirdi. Yapılan araştırmada Canik ilçesindeki alışveriş merkezindeki 16 mağazadan, İlkadım ilçesindeki alışveriş merkezindeki 1 mağazadan olmak üzere 17 mağazadan hırsızlık yapıldığı ortaya çıktı.

Gözaltına alınanlardan M.A. (44) adlı kadın çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken polisteki sorgusu tamamlanan G.A. (49), K.A. (53), T.H. (50) ve L.L. (54) adlı kadınlar ile N.Y. (40) ile B.L. (29) Samsun Adliyesine sevk edildi.

 SIRADAKİ HABER
}