Malatya haber: Malatyaspor'un efsane isminden şampiyonluk yorumu

Malatya haber: Evkur Yeni Malatyaspor'un şampiyonluğu ile sevinç yaşayan eski futbolcularından Ferruh Ergin, 'Şampiyonluk zor iştir. Bunu başaran takımla gurur duyulmalı' dedi.

Malatyaspor'un efsane isminden şampiyonluk yorumu

Evkur Yeni Malatyaspor'un şampiyonluğu dünyanın ayrı köşelerinde yaşayan Malatyalılar tarafından kutlanırken, bu önemli başarı yolu Malatya'dan geçen, sarı-siyahlı formayı terletenler tarafından da büyük bir sevinçle karşılandı. Henüz TFF 1. Lig'deki 2. yılında Süper Lig'e yükselme başarısı gösteren Evkur Yeni Malatyaspor'u kutlayan eski futbolcusu Ferruh Ergin, büyük mutluluk yaşadığını ifade etti. Malatyaspor'da oynadığı dönemlerde Türkiye futbolunda başarıları ile gündeme gelen Ferruh Ergin, yaptığı açıklamada, 'Yeni Malatyaspor'un şampiyonluğyla çok gururlandım. Malatya şehri bu başarıyı hak etti. Ben de eski bir Malatyasporlu futbolcu olarak sevinçten farklı duygular yaşadım' dedi.

'Sarı-siyah formayı terletmenin gururuyla tebrik ediyorum'
Malatyaspor'un 2. Lig'de mücadele ettiği yıllarda Beşiktaş'tan transfer olarak 3 yıl sarı-siyahlı formayı başarı ile giyen Ferruh Ergin, Yeni Malatyaspor'un maçlarının olduğu günlerde, maçı izlemekten başka gündemi olmadığını belirterek, 'Yürekleri ülke ve bayrak sevgisiyle dolu Malatya kentini şampiyonluğundan dolayı kutluyorum. Emeği geçenlerin tamamını ve Malatyaspor'a gönül verenleri, sarı-siyah formayı terletmenin gururuyla tebrik ediyorum. Hakettiler ve çok yakıştı' diye konuştu.

'Lütfen tadını çıkarın'
Uzun maraton içerisinde üzüntülü ve sevinçli günler yaşanabileceğini ancak önemli olanın başarıyı elde etmek olduğunu söyleyen Ferruh Ergin şöyle devam etti:
'Takım şampiyon olup Süper Lig'e çıktı. Lütfen tadını çıkarın. Lig çok uzun bir maratondur bunu unutmayın. Hiçbir takım maçların tamamını kazanamaz. İnişler ve çıkışlar vardır. Takımınızla gurur duyun, şampiyonluk parolası ile lige başlayanların kaderi play-off'a kaldı. Bu işi çok basit görmeyin. Futbol oynamayan Mayıs ayındaki stresi bilemezler. Şampiyonluk çok zor iştir ve başarılmıştır.Tekrar tebrik ediyorum.'

Malatyaspor’un efsane isminden şampiyonluk yorumuEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

2 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsun'da acı ölüm!

3 Samsun'da acı ölüm!

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

4 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Samsunspor için karar günü

5 Samsunspor için karar günü

Şirinler daha güçlü geliyor

6 Şirinler daha güçlü geliyor

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

7 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

8 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Motorine büyük zam geliyor

9 Motorine büyük zam geliyor

Tüm maçlar pazar günü

10 Tüm maçlar pazar günü


SIRADAKİ HABER