Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Çarşamba'mıza yeni eserler kazandırmayı sürdürüyoruz

Mesleki ve teknik kız Anadolu Lisesi ile imam hatip lisesi ve spor salonu inşaatlarını gezen Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, 'Çarşamba'mıza yeni eserler kazandırmaya devam ediyoruz' dedi.

Çarşamba'mıza yeni eserler kazandırmayı sürdürüyoruz

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, ilçedeki okul, yurt ve spor salonu inşaatlarını ziyaret etti.

Dündar, “İlçemizde 32 derslikli mesleki ve teknik kız Anadolu lisesi, 24 derslikli imam hatip lisesi ve spor salonu, imam-hatip kız lisesi yanında 200 yataklı kız öğrenci yurdu ile 12 derslikli Ağcagüney İlkokulu inşaatları devam ediyor. Sosyal donatıları, atölyeleri, öğretmen odaları, idari birimleri ve yurtları ile ilçemize yeni okullar kazandırıyoruz. Yeşilırmak Mahallesi Fatih Okulu ve Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Merkezi’ne yapılacak olan 12 derslikli ek bina ile yeni kız meslek lisesi yanına yapılacak olan 200 yataklı kız öğrenci yurdu işlerini takip ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı yatırımları olan tüm bu projeler Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Belediyemiz katkılarıyla devam ediyor. 2016 yılı sonuna kadar inşaatların tamamlanması hedefleniyor" diye konuştu.

“KURUMLARIMIZIN İŞBİRLİĞİ BAŞARI GETİRİYOR”

Çarşamba’ya milli eğitimin her alanında yatırımların yapıldığını kaydeden Başkan Dündar, “Önümüzdeki iki yıl Çarşambamız Milli Eğitim yatırımları alanında altın çağını yaşıyor. İlçemizin derslik ihtiyaçlarını ve okullarımızın sosyal donatılarını tamamlıyoruz. İşlerimizi takip ediyoruz. Belediye olarak da biz bu yatırımların arazilerin temin edilmesi noktasından tutunda işbirliği protokolleri ile ortak projeler yapılmasına kadar Çarşamba Öğretmenevi örneğinde olduğu gibi birçok işi birlikte yürütüyoruz. Çarşamba Belediyesi olarak 2016 yılında Milli Eğitim Bakanlığımız ile yeni bir proje başlatacağız. Bölgemizde yaşayan engelli çocuklarımızın ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde eğitimlerinin yapılacağı özel eğitim merkezinin de yapımını belediye olarak biz üstleniyoruz. Belediyemiz tarafından inşaatı su basman seviyesine kadar yapılan 12 derslikli Ağcagüney okulunun yapım maliyetini Gençlik ve Spor Bakanlığı, Samsun Valiliği ve belediyemiz arasında yapılan protokol ile bakanlığımız karşılayacak. Sayın bakanımıza, milletvekillerimize ve yatırımların bu aşamaya gelmesinde emeği gecen bürokrat ve çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

3 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

4 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Samsunspor 26 sezon sonra en kötü Samsun

5 Samsunspor: 26 sezon sonra en kötü Samsun

Ağrıdan acı haber 2 asker şehit, 4 yaralı

6 Ağrı'dan acı haber: 2 asker şehit, 4 yaralı

Samsunspor Göksu Kafa kafaya çarpışmışız

7 Samsunspor: Göksu: Kafa kafaya çarpışmışız

Samsun Haber Samsunda korkutan kaza Otomobil yan yattı

8 Samsun Haber: Samsun'da korkutan kaza! Otomobil yan yattı

Samsun merkezli FETÖ operasyonu 15 gözaltı

9 Samsun merkezli FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Fındık Fındıkta rekolte savaşları başladı

10 Fındık: Fındıkta rekolte savaşları başladı


SIRADAKİ HABER