Malatya haber: İki çocukluk arkadaşı 40 yıl sonra bir araya geldi

Malatya haber: Malatya'nın Akçadağ ilçesinde, iki eski arkadaş tam 40 yıl sonra bir araya geldi. Büyük buluşmada gözyaşları sel olurken, sevinçten dilleri tutulan arkadaşlar uzun süre birbirlerine sarıldı.

İki çocukluk arkadaşı 40 yıl sonra bir araya geldi

Akçadağ ilçesine bağlı Doğanlar Mahallesi'nde ikamet eden 76 yaşındaki astım hastası Ahmet Duran Özdemir'in çocukluğunu beraber geçirdiği 68 yaşındaki arkadaşı Yakup Eryılmaz ile yolları 1976 yılında ayrıldı. Geçim derdine düşen Yakup Eryılmaz gurbete gidince arkadaşı Ahmet Duran Özdemir bir daha en yakın çocukluk arkadaşından haber alamadı. Hep arkadaşının özlemiyle yaşayan Özdemir, birçok kez dostunu görmeyi denedi ancak hayat şartları bir türlü iki arkadaşın bir araya gelmesine fırsat vermedi. Bunun üstüne bir de Ahmet Duran Özdemir astım hastası olup yataklara düşünce büyük buluşma daha da zorlaştı.

'Bana arkadaşımı bulun'
Hasta olduktan sonra da yakın çevresine sürekli arkadaşı Yakup Eryılmaz'ı görme isteğini dile getiren Özdemir'in hayalini akrabaları yerine getirdi. Özdemir'in en büyük isteğini yerine getirmek isteyen akrabaları uzun süre Yakup Eryılmaz'ın izini sürdü. Büyük uğraşların sonunda nihayet Eryılmaz'a ulaşan akrabalar, Yakup Eryılmaz'ı Ahmet Duran Özdemir'in Doğanlar Mahallesi'ndeki evine getirerek ona sürpriz yaptı.

Gözyaşları sel oldu
Tam 40 yıl sonra birbirlerini gören arkadaşlar buluşma anında gözyaşlarına hakim olamazken, eski dostlar 40 yılın hasretini birbirlerine uzun uzun sarılarak giderdi. Sevinçten dilleri tutulan arkadaşların buluşmasında olaya tanıklık eden vatandaşlar da gözyaşlarına boğulurken, Eryılmaz ve Özdemir anın keyfini çıkarttı.
Bir daha birbirlerinden ayrılmayacaklarına dair söz veren arkadaşlar, kendilerini bir araya getirenlerin büyük sevap işlediğini söylediler. Çocukluklarının büyük bölümünü beraber geçirdiklerini ifade eden iki eski arkadaş, hayat şartlarının kendilerini ayırdığını ancak hep birbirlerini görmek istediklerini belirttiler.

İki çocukluk arkadaşı 40 yıl sonra bir araya geldiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

1 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

2 Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

Son prova Samsunspor'un

3 Son prova Samsunspor'un

Samsunspor'a ceza kapıda

4 Samsunspor'a ceza kapıda

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

5 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

AK Parti Samsun İl Başkan Adayları Külliye'de

6 AK Parti Samsun İl Başkan Adayları Külliye'de

Samsunspor'da Gökay tamam diğerleri sırada

7 Samsunspor'da Gökay tamam diğerleri sırada

Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

8 Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

AK Parti Samsun İl Başkanı belli oldu

9 AK Parti Samsun İl Başkanı belli oldu

Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

10 Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha


SIRADAKİ HABER