Çorum haber: Kargı milli irade için yürüdü

Çorum haber: Çorum'un Kargı ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 'Milli İradeye Saygı Yürüyüşü' yapıldı.

Kargı milli irade için yürüdü

15 Temmuz milli iradeye saygı ve şehitler anısına düzenlenen kortej yürüyüşüne, Kargı Kaymakamı Muhammet Çetin, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, Cumhuriyet Baş Savcısı Ahmet Rufai Şahin, Cumhuriyet Savcısı Kemal Yağbasan, İlçe Emniyet Amiri Deniz Demirel, İlçe Jandarma Komutan V. J. Kd. Bçvş İsmail Balaban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülhan Demiral, il genel meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.
Kargı Kaymakamlığı önünde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla saat kulesi meydanına kadar yürüdü. Saat kulesi meydanında nöbeti tutmak için bekleyen vatandaşlar hep bir ağızdan 'şehitler ölmez vatan bölünmez' diye bağırarak tekbirler getirdi.
Meydanda bekleyen kalabalığa hitap eden Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, '15 Temmuz hain darbe girişimi önce Allah'ın, sonrada iman dolu, yürekli, kahraman milletimiz sayesinde başarılı olamadı'' dedi. Başkan Şen sözlerini şöyle sürdürdü. ''Eğer darbe başarılı olsaydı, Allah korusun Suriye'den beter olurduk. Allah milletimize birdaha böyle olaylar yaşatmasın'' dedi.
Daha sonra kürsüye çıkan Kargı Kaymakamı Muhammet Çetin, 15 Temmuz'da Türk milletinin tarih yazdığını belirterek, 'Hiç şüphesiz ki şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde onları gönülden yad ederek hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız'' şeklinde konuştu.
Daha sonra meydanda kurulan ekrandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirilen programı izleyen vatandaşlar 15 Temmuz şehitlerinin isimleri okunduğunda burada diye bağırdı.
Program boyunca katılan vatandaşlara Kargı Belediyesi tarafından içecek ikramı yapılırken, gecenin ilerleyen saatlerinde pilav ikram edildi.

Kargı milli irade için yürüdüEN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

3 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

4 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

5 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

6 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

7 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

8 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

Hizmet yoksa oy da yok

9 Hizmet yoksa oy da yok

Oluşumun 'üye olma' gayreti

10 Oluşumun 'üye olma' gayreti


SIRADAKİ HABER