Adıyaman haber: Satrançta Adıyaman 2 madalya kazandı

Adıyaman haber: Adıyaman'dan iki bayan satranç sporcusu Konya'da gerçekleştirilen turnuvadan madalya ile döndü.

Satrançta Adıyaman 2 madalya kazandı
Adıyaman haber:
41 ilden 55 takım ve 712 sporcunun katıldığı 2017 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonasına katılan Cendere Doğa Sporları Kulübünden (CENDOSK) 2 bayan sporcu Adıyaman'a 2 madalya daha kazandırdı. İrem Ezra Öz , 16 yaş ve altı kadın sporcuların mücadele ettiği 8. masada oynadığı 9 maçın tamamını kazanarak 2190 maksimum Rating Performansı ile masa birincisi olarak altın madalyanın sahibi oldu.
Takımın diğer bir sporcusu Yaren Arkan, kadın sporcuların mücadele ettiği 5. masada 9 maçın 8'ini kazanarak en iyi 2. sporcu olarak gümüş madalya kazanarak birçok güçlü rakibini geçmeyi başardı.
Aynı zamanda milli takım oyuncusu olan İrem Ezra Öz, yine bu ay içerisinde düzenlenen Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası'nda da 7'den 70'e her yaş grubundan 330 kişinin mücadele ettiği B kategorisinde en iyi bayan sporcu ve en iyi 12 yaş altı 2. sporcu olarak iki ayrı gümüş madalya kazandı.
Her iki turnuvadan aldığı puanlarla hem ulusal (UKD) hem de uluslar arası (ELO) puan açısından kendi yaş grubunda Türkiye birinciliğine ve dünya 15.liğine yükseldi.
CENDOSK Başkanı Hayati Baran, takımının Konya'da gösterdiği başarının uzun yıllar devam eden bir çabanın ve azmin sonucunda ortaya çıktığını söyleyerek, takım oyuncularını tek tek tebrik etti.
İl dışından yaptığı transferlerle takımın bu yıl çok daha güçlendiğini ifade eden Baran,'Takımın bu başarıya ulaşmasında desteklerini bir an olsun bizlerden esirgemeyen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın'a ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş'e ve her türlü katkılarından dolayı TPAO Bölge Müdürlüğüne sonsuz şükranlarımı sunuyorum'' dedi.

Satrançta Adıyaman 2 madalya kazandıEN ÇOK OKUNANLAR

Son dakika pürüzü

1 Son dakika pürüzü

İmza bugüne kaldı

2 İmza bugüne kaldı

Samsunsporda Camara şoku

3 Samsunspor'da Camara şoku

Samsunda FETÖ operasyonu 17 kişi adliyede

4 Samsun'da FETÖ operasyonu: 17 kişi adliyede

Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz Yanlış yaptılar

5 Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz: 'Yanlış yaptılar'

Samsunda korkunç kaza

6 Samsun'da korkunç kaza

 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz Kılıça ayıp ettiler

7 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Kılıç'a ayıp ettiler'

Samsunda trafik kazası Emniyet kemeri hayat kurtardı

8 Samsun'da trafik kazası! Emniyet kemeri hayat kurtardı

Samsunda hero yazılı tişörte gözaltı

9 Samsun'da 'hero' yazılı tişörte gözaltı

Samsunsporda golcüler iş başında

10 Samsunspor'da golcüler iş başında


SIRADAKİ HABER