19 Mayıs tek yürek oldu

15 Temmuz Millet Meydanı, darbe girişiminin birinci yıldönümünde düzenlenen anma etkinliğinde doldu taştı

19 Mayıs tek yürek oldu

15 Temmuz 2016'da Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin yıldönümünde 19 Mayıs halkı, 15 Temmuz Millet Meydan’ına akın etti. 15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitler için Kur'an-ı Kerim ve dualar okundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek sloganlarının atıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

BEYİNLERİ ÇÜRÜMÜŞ İNSANLAR

15 Temmuz 2016’da birçok vatandaşın şehit olduğunu ifade eden AK Parti İlçe Başkanı İrfan Kalaycı, "15 Temmuz gecesi şehit olamadık, şehitleri kıskanıyoruz. 15 Temmuz yaşandı ama geçmedi. Beyinleri çürümüş insanlar bu millete ihanet etti. Bu darbeye kontrollü darbe diyenler ve onların aveneleri bu milletin asil evlatları değillerdir. Artık dünyadaki egemen güçlerin gösterdiği yoldan değil, reisimizin gösterdiği yoldan gideceğiz” dedi.

HALKIN ÜSTÜNDEBAŞKA BİR GÜÇ YOK

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “Bundan tam bir yıl önce bu meydanda ülkemize yapılan hain saldırın mücadelesini verdik. Cumhurbaşkanımızın, çağrısından sonra meydanlarda toplandık. Bugün yine bir yılın ardından meydanlardayız. 15 Temmuz saldırısını basit bir ihtilal girişimi olarak görmüyorum. Bana göre; 15 Temmuz atalarımızdan bize kalmış cumhuriyetimizi yok etmek için yapılan büyük bir katliam ve hain harekettir. 40 yıllık planın 20 saatte bozulduğu gün olan 15 Temmuz’u ne unutacağız, ne de unutturacağız. Allah’ım bize güç verdi ve hain saldırılardan korudu. Çanakkale saldırısına benzer bir saldırı yaşadık, Allah bir daha göstermesin. 15 Temmuz hain darbe gecesinde olduğu gibi, bugün bu meydanı dolduran ve 15 Temmuz ruhuna sahip çıkan sizlere teşekkür ediyorum. Böylesine güzel yürekli insanların olduğu güzel ilçemize hizmet etmekten gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

TÜRK MİLLETİ DESTAN YAZDI

Alanları dolduran vatandaşlara teşekkür eden 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, “15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi ve cumhuriyetimizi aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. 15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Vatanımıza, devletimize ve demokrasimize her şartta sahip çıkacağız” diye konuştu.

Program, ikramlar, ilahiler, kasideler, şiirler ve sinevizyon gösterilerinin ardından sabah namazı kılınması ile son buldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

1 Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

Samsun'da kamyon ile tramvay çarpıştı

2 Samsun'da kamyon ile tramvay çarpıştı

Samsun'da patlama! Ortalık savaş alanına döndü

3 Samsun'da patlama! Ortalık savaş alanına döndü

Samsun'da çeteye baskın: 21 gözaltı

4 Samsun'da çeteye baskın: 21 gözaltı

Samsun'a yeni atamalar

5 Samsun'a yeni atamalar

AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

6 AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

Tom Muyters zemin arıyor

7 Tom Muyters zemin arıyor

Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

8 Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

9 Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

Öz anne, 2 yaşındaki kızını işte böyle darp etti

10 Öz anne, 2 yaşındaki kızını işte böyle darp etti


SIRADAKİ HABER