Samsun Haber: Alaçamlılar sokaklara döküldü

Samsun Haber: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Alaçam ilçesinde program düzenlendi. İlk olarak 15 Temmuz'un yıldönümü dolayısıyla yürüyüş gerçekleştirilirken, ardından anma programı yapıldı

Alaçamlılar sokaklara döküldü

Alaçam Kaymakamlığı tarafından, Anneler Parkı'nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla program düzenlendi. İlk olarak Şadibey Camii'nde kılınan akşam namazı sonrası Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan ve Anneler Parkı'na kadar süren yürüyüş yapıldı. Geniş bir katılımla gerçekleştirilen yürüyüş sonrası Anneler Parkı'nda anma programına geçildi.

MİLLET İRADESİNE SAHİP ÇIKTI

Programda konuşan Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, "15 Temmuz 2016'da milletin iradesi ve millete rağmen daha önce farklı biçimlerdeki teşebbüslerle devleti ve hükümeti ele geçirmek isteyen FETÖ'nün darbe girişimi, milletimizin milli iradeye sahip çıkmasıyla ve Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla engellenmiştir" dedi.

CESARETLERİYLE TARİH YAZILDI

'Türk Milletinin, top yekün Türkiye geçilmez dediği tarihin adıdır 15 Temmuz' diyen Başkan Uyar, "15 Temmuz gecesi, vatanımızı, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz, cefakar ve fedakar millete doğrultarak hain, kalleş ve kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, yüce Türk milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlılıklarıyla tarih yazdılar" diye konuştu.

UNUTTURMAYACAĞIZ

Daha sonra Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ise, "Asrın ihaneti 15 Temmuz darbe girişimini ve bu ihaneti büyük bir destana dönüştüren kahramanlarımızı asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Uçak, helikopter ve tanklarla saldıran hainlere karşı tüm millet tek yumruk olup, devletin kurumlarıyla birlikte kararlı bir duruş sergiledi. Bugün bu topraklar üzerinde huzur ve güven içerisinde yaşıyorsak, bunu o gece büyük bir demokrasi destanı yazan kahramanlarımıza borçluyuz" açıklamasında bulundu.

Programda; Kur'an-ı Kerim okundu, ilahiler seslendirildi. Gece salalar okundu. Program İlçe Müftüsü Mehmet Süsün’ün son duasıyla son buldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kaçak müteahhitin oğlu isyan etti! 'Beni de ateşin içine attı'

1 Samsun'da kaçak müteahhitin oğlu isyan etti! 'Beni de ateşin içine attı'

Samsun'da silahlı kavga: 1 yaralı

2 Samsun'da silahlı kavga: 1 yaralı

Samsun'da korkutan deprem

3 Samsun'da korkutan deprem

Samsun'da hastane önünde silahlı saldırı: 1 yaralı

4 Samsun'da hastane önünde silahlı saldırı: 1 yaralı

Samsunspor'da kabus sürüyor

5 Samsunspor'da kabus sürüyor

Samsunspor'un Balıkesir maçı İstanbul'da

6 Samsunspor'un Balıkesir maçı İstanbul'da

Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Protestoyu hak etmedik'

7 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Protestoyu hak etmedik'

Samsun'da 13 yaşındaki çocuğa inşaatta taciz!

8 Samsun'da 13 yaşındaki çocuğa inşaatta taciz!

Samsun'da FETÖ'den 15 kişi adliyeye sevk edildi

9 Samsun'da FETÖ'den 15 kişi adliyeye sevk edildi

Fındık fiyatlarını 'fındık profesörü' değerlendirdi

10 Fındık fiyatlarını 'fındık profesörü' değerlendirdi


SIRADAKİ HABER