X Reklamı Kapat

Samsun Haber: Ladik, demokrasi için sabahladı

Samsun Haber: 15 Temmuz direnişinin yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Ladik'te de geniş kapsamlı etkinlikler eşliğinde 'Demokrasi Nöbeti' gerçekleşti

Ladik, demokrasi  için sabahladı
Samsun Haber:

Hain darbe girişiminin yıldönümde Ladik'te milli birlik ve beraberliği göstermek için ilçe meydanında toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile sabah namazına kadar ‘Demokrasi Nöbeti’ tuttu.

Protokol üyelerinin nöbet alanına gelmesiyle saat 21.00'da başlayan programda, 15 Temmuz darbe girişiminde yaşamını kaybeden demokrasi şehitleri ve tüm şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu. Programın devamında ise Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleşti ve dualar yapıldı.

İHANETİ ASLA AFFETMEYİZ

'15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde ilçe halkına seslenen Belediye Başkanı Selim Özbalcı, "Küçük ilçenin yürekli insanları; bir yıl önce olduğu gibi bu yıl da meydanımızı doldurdunuz. Biz bu nöbeti ömrümüzün sonuna kadar sürdüreceğiz. 15 Temmuz'un amacı, Türkiye’yi parçalamak ve yıkmaktı. Fakat Türk milletini hesap edemediler. Biz bir yıl önce dünyaya, Türk milletinin iradesinin ayaklar altına alınamayacağını, topun, tüfeğin bu milleti durduramayacağını gösterdik. Bir olup, güçlü olup hainlere izin vermeyeceğiz. Daha çok çalışmak ve gayret göstermek zorundayız" dedi.

KARDEŞ OLDUĞUMUZU HATIRLADIK

Kaymakam Engin Tok, 15 Temmuz'da büyük bir ihanete şahit olduklarını ifade ederek, "Yıllarca devletin içinde yapılanan ve bu devletin, bu milletin ekmeğini yiyip, suyunu içip; bu devletin tankını, topunu, tüfeğini millete çevirenlerin kahpeliğine şahit olduk. Şükürler olsun ki aziz milletimiz bu kalkışmaya müsaade etmedi. 70 milyon, kardeş olduğunu o gün tekrar hatırladı. Kardeşliğimiz baki olduğu sürece, ezanımız dinmeyecek, bayrağımız inmeyecek ve vatanımız bölünmeyecek" diye konuştu.

Demokrasi nöbetinin devamında, ilahi dinletisi yapıldı ve günün anlamını içeren şiirler okundu. Program, meydana kurulan dev ekrandan 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Milli Birlik Günü temalı belgesellerin ve filmlerin gösterimi eşliğinde devam etti.



EN ÇOK OKUNANLAR

Sürpriz isimler yolda

1 Sürpriz isimler yolda

Samsunda hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

2 Samsun'da hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Yarın imzalamayı planlıyoruz

3 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yarın imzalamayı planlıyoruz'

Samsunda patpat kazası 1 ölü, 1 yaralı

4 Samsun'da patpat kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsunda suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

5 Samsun'da suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

6 Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

Futbolcular şaştı kaldı

7 Futbolcular şaştı kaldı

Yeni stat herkesi büyüledi

8 Yeni stat herkesi büyüledi

Samsunda cephanelik gibi ev

9 Samsun'da cephanelik gibi ev

Samsunda tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

10 Samsun'da tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı


SIRADAKİ HABER