Samsun haber: Tim 20 yıl sonra Vezirköprü'de buluştu

Samsun haber: Van Jandarma Komando Taburunda 1997 yılında askerlik yapan ve aynı timde görev alan asker arkadaşları 20 yıl sonra Samsun'un Vezirköprü ilçesinde buluştu.

Tim 20 yıl sonra Vezirköprü'de buluştu

Sosyal medya üzerinden birbirlerine ulaşan 1976/4 devreler Vezirköprü ilçesinde bir araya geldi. Köprülü Mehmet Paşa Parkı'nda birbirleriyle hasret giderip askerlik anılarını paylaşan devrelerin o dönem Kuzey Irak'taki sınır ötesi 'Çekiç Harekatı'' operasyonunda görev aldığı belirtildi. Buradaki yaşadıkları anılarını anlatan devreler daha sonra Kunduz Dağı'nda 2 gün boyunca kamp kurup eğlendi. Ardından Şahinkaya Kanyonu'nu ve Vezirköprü'nün tarihi yerlerini ziyaret ederek ilçeden ayrıldılar.
İstanbul, Mersin, Adana, Bolu, Elazığ ve Uşak'tan gelen 76/4 devreler görev verilmesi halinde vatan için her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirttiler. 76/4 tertipler adına konuşan Suat Pala, 'Sosyal medya üzerinden birbirlerimize ulaştık ve Samsun'un Vezirköprü ilçesinde buluşma kararı aldık. 15 kişilik timden ilk buluşmada 8 kişi bir araya geldik. Allah nasip ederse ikinci buluşmada 15 kişiyi tamamlamayı düşünüyoruz. Bundan sonra her yıl bir araya gelerek bu buluşmayı geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz' dedi.

Tim 20 yıl sonra Vezirköprü’de buluştuEN ÇOK OKUNANLAR

Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

1 Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

2 Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

Yangın dumanından etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı

3 Yangın dumanından etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı

Arda Turan dede ocağında

4 Arda Turan dede ocağında

Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

5 Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

6 İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti


SIRADAKİ HABER