HaberlerSamsun HaberleriOlimpiyat sporcuları, tatil için Samsun'u tercih etti

Olimpiyat sporcuları, tatil için Samsun'u tercih etti - Samsun Haberleri

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatı'nda Samsun'un organizasyon başarısına ve halkın misafirperverliğine hayran kalan Kanada, Brezilya ve Malezya kafilesi sporcuları, ülkelerine dönmedi. Samsunluları yakından tanımaya çalışan sporcular, tatillerini kentin tarihi ve turistik güzelliklerini gezerek yapıyor.

Olimpiyat sporcuları, tatil için Samsun'u tercih etti

23.Yaz İşitme Engelli Olimpiyatı sona ermesine rağmen Kanada, Brezilya ve Malezya sporcu ve teknik heyeti, Samsun’da kaldı. Bugüne kadar tarihinin en görkemli ve kusursuz olimpiyatına tanıklık olduklarını ifade ederek, kentin kendilerini büyülediğini ifade eden ekipler, tatil için Samsun’u tercih etti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) işbirliğiyle sporcular için ilçelere turlar düzenledi. Brezilya kafilesi ‘Saklı Cennet’ Ayvacık’ta kayık sefası, Kanadalı sporcular ise turistik ilçenin şelalelerini gezdi. Sambacı sporcular, SUKAY tesislerinde su sporu denemeleriyle unutulmaz tecrübeler edindi. Sporcular, tur boyunca hatıra fotoğrafı çektirerek, sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Malezya ekibi ise Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’nda tekne gezisi gerçekleştirdi. Kanyonun içinden geçerken kendilerini doğal güzelliğe bırakan sporcular, daha sonra da Bandırma Vapuru Açık Hava Müzesini ziyaret etti. Ekipler, öğle yemeğinde ise Karadenizli olup halaylar çekti.

Olimpiyat boyunca gösterdikleri misafirperverlik ve ilgiden dolayı Samsun halkına teşekkür eden sporcular, hiçbir sorun yaşamadıklarının altını çizerek, minnettar oldukları söyledi. Samsun’un adını ilk kez duyup ön yargıyla gelmelerine rağmen 12 gün boyunca yaşadıkları güzellikleri hayatları boyunca unutmayacaklarını dile getiren Brezilyalı ve Malezyalı sporcular, Türkiye’deki tatil alternatiflerine mutlaka Samsun’u da ekleyeceklerini kaydetti. Sporcular, Samsunluları da kendi ülkelerinde misafir etmek istediklerini de sözlerine ekledi.

SIRADAKİ HABER
}