Samsun Haber: Samsun Valisi Kaymak'tan denetim vurgusu

Samsun Haber: Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nü ziyaret eden Vali Osman Kaymak, 'Gıda, tarım ve hayvancılık konularında vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi için denetim konusuna büyük önem verilmesi gerekiyor' dedi.

Samsun Valisi Kaymak'tan denetim vurgusu

Vali Osman Kaymak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nail Kırmacı’yı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Kırmacı, Vali Kaymak’a Samsun tarımı, ekim alanları, anız yangınları, hazırlanan ve devam eden projeler, gıda denetimleri, bakanlıkça gerçekleştirilen desteklemelerin rakamsal durumu, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi, eğitim çalışmaları, sulama projeleri ve üretim yapılan tesisler gibi konularda detaylı bilgi verdi.

KURUM MÜDÜRLERİ BRİFİNG VERDİ

Ardından Tohum Sertifikasyon Test Müdür Vekili Azim Turan, Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdür Vekili Şahin Gizlenci, Tarım Kredi Kooperatifi Birimi Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, Samsun Gıda Kontrol Laboratuvarı Müdürü Osman Aydın, Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdür Vekili İsmail Aydın, Toprak Mahsulleri Ofisi Şube Müdürü Derya Şahinler, Zirai Karantina Müdürü Mehmet Fetih Özdemir, Çaykur Pazarlama Bölge Müdürü Muzaffer Okutan ve Samsun Limanı Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürü Burhan Akyıldız da kurumsal faaliyetleriyle ilgili Kaymak’a brifing verdi.

VERİMLİ TOPRAKLARA SAHİBİZ

Brifingin ardından Vali Kaymak, verimli topraklara ve iki büyük ovaya sahip olan Samsun'da, gıda, tarım ve hayvancılık konularındaki çalışmaların önemine değinerek, olumsuzlukların giderilmesi ve vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi için özellikle denetim konusuna büyük önem verilmesi gerekliliğini vurguladı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da iğrenç iddia intihara sürükledi

1 Samsun'da iğrenç iddia intihara sürükledi

Samsun'da bu ürün pazara inmeden satılıyor

2 Samsun'da bu ürün pazara inmeden satılıyor

Resmi Gazete'de yayımlandı! Seçimler ertelendi

3 Resmi Gazete'de yayımlandı! Seçimler ertelendi

İncitmek yok!

4 İncitmek yok!..

Samsunspor karayoluyla gitti

5 Samsunspor karayoluyla gitti

İki tarafı da düşünmeli

6 İki tarafı da düşünmeli

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

7 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Hayri Ülgen'den Özalan'a tepki: 'Gazetecilerle uğraşma!'

8 Hayri Ülgen'den Özalan'a tepki: 'Gazetecilerle uğraşma!'

Samsunspor'da kaybetme lüksü yok

9 Samsunspor'da kaybetme lüksü yok

Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

10 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da


SIRADAKİ HABER