Hayatı roman oldu

Samsunlu yazar Hanife Uzun, görev yaptığı hastanede silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Doktor Kamil Furtun'un hayatını konu alan bir roman yazdı

Hayatı roman oldu

Görev yaptığı Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde geçtiğimiz yıl mayıs ayında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Doktor Kamil Furtun'un hayatı roman oldu.

Samsunlu Yazar Hanife Uzun, Furtun'un hayatını konu alan 'Ömrüne Sığmayan Cerrah' adlı romanını, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun'a hediye etti.

ROMANA KALBİMİ VERDİM


Necdet Uzun'u ziyaret ederek roman hakkında bilgiler veren Yazar Hanife Uzun, "Doktor Kamil Furtun'u hayatta iken hiç tanıma fırsatım olmadı ama menfur ölümünün ardından tesadüfen girdiğim bir terzide onun hakkında konuşulan sözlerden çok etkilendim. Daha sonra Furtun'un hayat hikayesinden etkilenerek bir roman yazmaya karar verdim. 6 aylık bir çalışma sonunda romanımı hazır hale getirdim. Bu süre zarfında Necdet Bey'in de, kendisinin çocukluk arkadaşı olduğunu öğrendim ve romanımda Necdet Bey'e de yer verdim. İnşallah kendisi okuduğunda hatıralarına dönecektir. Bu romanı okuyanlar Furtun'nun insanlığını, kişiliğini, doktorluğunu daha iyi tanıyacaklar. Romanımın eksik yönleri ve ulaşamadığım insanlar olabilir ama ben bu romana bütün kalbimi verdim" dedi.

ÖLÜMSÜZLÜĞÜNE KATKI VERDİ
Necdet Uzun ise anlamlı hediye karşısında teşekkür ederek şöyle konuştu: "Gerçekten bir anne duyarlılığı ile Doktor Kamil Furtun gibi değerli bir insana yazdıkları bence çok duygu verici. Ben öncelikle kendisine çok teşekkür ediyorum. Sevgili Furtun'a mekanı cennet olsun diyor eşi Funda ve oğlu ise sağlıklı ömürler diliyorum. Bir anlamda Kamil Furtun zaten ölümsüzleşmişti ve Hanife Hanım da buna büyük bir katkı verdi."

Yazar Hanife Uzun, 9 Nisan Cumartesi günü Ada Kültür Sanat Evi'nde gerçekleşecek imza gününe tüm Samsunluları davet etti.

Dilber BAHADIREN ÇOK OKUNANLAR

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

1 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Adana'da ahır yangını

2 Adana'da ahır yangını

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

3 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

4 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

5 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

6 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

7 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

8 Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

9 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

10 Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı


SIRADAKİ HABER