Samsun'u dehşete düşüren olayın davası başladı

Samsun'da sokak ortasında bir kişiye silahlı saldırı düzenleyen ancak hedef aldığı kişi hariç 5 kişiyi kazara yaralayan şahsın yargılanmasına başlandı.

Samsun'u dehşete düşüren olayın davası başladı

İlkadım ilçesinin Hürriyet Mahallesi Ağabali Caddesi üzerinde 2015 Kasım ayında meydana gelen olayda,20 yaşındaki Köksal K., olay tarihinde cezaevinden 15 gün önce çıktığı öğrenilen, silahla adam öldürme ve silahla yaralama suçlarından suç kayıtları bulunan Turgut Y.'ye içinde bulunduğu ticari taksiden ateş açtı.

Sokak ortasında kurşun yağdıran saldırgan ticari taksi ile olay yerinden kaçtı. Turgut Y., silahlı saldırıyı yara almadan atlatırken, yoldan geçmekte olan Irak uyruklu Aysar Al-A.(33) adlı kadın kasığından, kucağındaki 3 yaşındaki oğlu Zaid Y. topuğundan, Suriye uyruklu kocası Ahmet Y.(31) omzundan, Ahmet Y.(26) ve İbrahim C.(45) dizinden yaralandı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri tarafından yakalanan ve tutuklanan Köksal K., hakkında silah atıp vuramadığı ve yaraladığı kişilerle ilgili 6 ayrı kişiyi öldürmeye teşebbüs suçundan, olaydan sonra silahı verdiği arkadaşı Onur B.(24) ise ruhsatsız silah suçundan dava açıldı.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında Köksal K. kendini savunarak, "Babam birini tabancayla yaralamıştı. Turgut Y., babam hakkında laflar söylemiş. Bu olayın öğrendiğimde canım çok sıkıldı. Bu sözleri söylediğinden 8 ay sonra taksi ile giderken yaya olarak gittiğini gördüm. Taksiyi durdurup ayaklarına doğru ateş attım. Amacım onu öldürmek ve yaralamak değildi. Diğer yaralı kişileri de görmedim" dedi.

Silah saldırıya uğrayan Turgut Y., "Ben kendisinden davacı değilim. Çünkü bu çocuğu başkaları kullanıp bana ateş ettirdi. Ben kaldırımdayken bir taksi durdu. Arka camının açıldığını fark ettim. Buradan silahla ateş açıldı. Ben bu sırada kaçtım" diye konuştu.

Kendileri ve çocukları olayda yaralanan yabancı uyruklu aile ise bu olaydan sonra hastanelerde çok acı ve sıkıntı çektiklerini belirterek sanıktan şikayetçi olduklarını söylediler. Diğer yaralılar ise şikayetçi olmadıklarını ifade ettiler.

Mahkeme duruşmayı erteledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Reis ailesinin acı günü

2 Reis ailesinin acı günü

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

3 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

4 Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

5 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsunspor'da personele müjde

6 Samsunspor'da personele müjde

Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!

7 Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

8 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

Askerlerin üzerine çığ düştü! 5 asker şehit, 12 asker yaralı

9 Askerlerin üzerine çığ düştü! 5 asker şehit, 12 asker yaralı

1 günlük Hasılat Samsunspor'a

10 1 günlük Hasılat Samsunspor'a


SIRADAKİ HABER