Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Eşini anlatan romanı imzalattı

Samsunlu yazar Hanife Uzun, bir yıl önce görevi başında öldürülen Op. Dr. Kamil Furtun'un hayat hikayesinden yola çıkarak yazdığı 'Ömrüne Sığmayan Cerrah' kitabı için imza günü düzenledi. Furtun'un eşi Dr. Funda Furtun da eşini anlatan romanı imzalattı

Eşini anlatan romanı imzalattı

Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde geçtiğimiz yıl mayıs ayında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Dr. Kamil Furtun'un hayatı roman oldu.

Samsunlu Yazar Hanife Uzun, Furtun'un hayatını konu alan 'Ömrüne Sığmayan Cerrah' adlı romanına düzenlediği imza gününde Furtun'un eşi Dr. Funda Furtun da hem kendisi hem de yakın çevresi için kitap imzalattı.

BURUK BİR SEVİNÇ
Furtun'un hayat hikayesinden etkilenerek romanını yazdığını ifade eden Uzun, ''Ölümünün hemen ardından, insanların onun hakkında söylediği iyi şeyleri duyduktan sonra 'Samsun'dan böyle bir doktor mu geçmiş' diyerek araştırmaya başladım. Ailesiyle ve yakın çevresiyle görüşerek hayat hikayesini öğrendim ve romanımı yazdım. Keşke Kamil Beyi bu vesileyle tanımasaydım. Hem üzgünüm hem de buruk bir sevincim var. Çünkü O'nu Samsun'a tanıtmak ve anlatmak için yazdım bu romanı. Şu ana kadar olan ilgiden memnunum. İmza günüme Kamil Furtun'un eşi Funda Furtun da gelerek beni çok mutlu etti. Kitabımın yazılma sürecinde bana destek olan herkese çok teşekkür ederim'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda gündüz vakti fuhuş pazarlığı

1 Samsun'da gündüz vakti fuhuş pazarlığı

Samsundaki FETÖ operasyonunda flaş gelişme

2 Samsun'daki FETÖ operasyonunda flaş gelişme

Şut bombardımanı

3 Şut bombardımanı

Kuş olup uçmadı ya

4 Kuş olup uçmadı ya...

Samsuna şehit ateşi düştü

5 Samsun'a şehit ateşi düştü

O takım çok iyi Samsunsporluydu

6 O takım çok iyi Samsunsporluydu

Samsun emniyetine acı haber

7 Samsun emniyetine acı haber

Kara Ocak

8 Kara Ocak

 Samsunda uyuşturucu ticaretine 125 yıl hapis

9 Samsun'da uyuşturucu ticaretine 12.5 yıl hapis

Samsunspor şehitleri anıldı

10 Samsunspor şehitleri anıldı


SIRADAKİ HABER