HaberlerTunceli haberTeröristlerin etkisiz hale getirildiği bölgede silah ve mühimmat ele geçirildi

Teröristlerin etkisiz hale getirildiği bölgede silah ve mühimmat ele geçirildi - Tunceli haber

Tunceli'de 3 teröristin etkisiz hale getirildiği bölgede 2'si M-16 3 uzun namlulu silah, 2 adet el bombası ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Teröristlerin etkisiz hale getirildiği bölgede silah ve mühimmat ele geçirildi

Tunceli'de dün güvenlik güçlerinin istihbarat çalışması sonrası merkeze bağlı Uzuntarla köyü kırsalında terör örgütü PKK'lı terörist grup belirlenmişti. Bunun üzerine Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolu güvenlik gerekçesiyle kapatılmış, karadan Jandarma Komando ile Özel Hareket timleri, havadan ise F-16 ve silahlı insansız hava araçlarıyla operasyon düzenlenmişti. F-16 ile yapılan operasyonda 5, sabah Silahlı İHA ile yapılan operasyonda ise aralarında örgütün sözde üst düzey yöneticilerinin de olduğu tahmin edilen 3 terörist ölü olarak ele geçirilmişti.
Operasyon sonrası 3 teröristin etkisiz hale getirildiği bölgede Jandarma Özel Hareket timleri arama tarama faaliyeti yaptı. Yapılan çalışmada 2 adet M-16, 1 adet kaleşnikof, 2 adet el bombası, 13 adet şarjör, 2 adet telsiz, 4 adet flash disk,1 adet ses kayıt cihazı, 3 adet çanta, bir miktar para ile silahlara ait çok sayıda mermi ele geçirildi.SIRADAKİ HABER
}