HaberlerHakkari HaberleriHakkari Belediyesinden sivrisinekle mücadele

Hakkari Belediyesinden sivrisinekle mücadele - Hakkari Haberleri

HAKKARİ (İHA) – Hakkari Belediyesi, insan ve çevre sağlığını korumak için sivrisineklere sürdürdüğü ilaçlama çalışmalarında tam not aldı.

Hakkari Belediyesinden sivrisinekle mücadele

Yenilenen 2 araç, 5 personel ve son teknoloji ilaçlama makineleriyle yoğun bir mesai dönemi geçiren belediye ekipleri, bahar ve yaz dönemi boyunca şehrin tüm cadde ve sokaklarında sabah ve akşamları ilaçlama yaptı. Şehir merkezinin yanı sıra mesire yerleri, gölet, sazlık, dere yatakları, çöp konteynerleri, okullar, camiler ve kamu kurum binalarında da ilaçlama çalışmaları yapan belediye ekipleri, bu uygulamaların dışında vatandaşlardan gelen talepler de değerlendirildi.
Vatandaşlardan gelen talepleri anında değerlendirmeye alan ve adreslerinde ilaçlama çalışması yapan ekipler, doğal dokuya zarar vermeyen Dünya Sağlık Örgütü standartlarına uygun ilaçlar kullandı. 6 ay süren çalışmalarda sivrisinekler için toplam 940 litre, larvalar içinse 250 litre sıvı ilaç kullanan ekipler, fareler için de 50 kilo ilaç uyguladı.
Sivrisineklerin olmadığı rahat bir yaz dönemi geçiren, ayrıca taleplerine karşılık istenilen adreste ilaçlama hizmet gören Hakkarili vatandaşlar ise, ilaçlama çalışmalarından son derece memnun olduklarını ifade ederek belediye yetkililerine teşekkür ettiler.

SIRADAKİ HABER
}