HaberlerErzurum HaberleriVali Azizoğlu yangın bölgesinde

Vali Azizoğlu yangın bölgesinde - Erzurum Haberleri

Erzurum'un Şenkaya ilçesi Nişantaşı, Yeşildemet, Yazılı, Sarıkayalar, Çamlıalan ve Kayalısu mahallelerindeki orman yangını kontrol altına alınarak söndürüldü.

Vali Azizoğlu yangın bölgesinde

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte helikopterle Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar ile havadan yangın bölgelerini inceleyen Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, daha sonra yangının olduğu alana indi. Şenkaya Kaymakamı Ömer Dereci ve Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinden bilgi alan Vali Azizoğlu, bir müddet arazide kalarak çalışmaları yerinde kontrol etti.
Söndürme faaliyetlerine katılan vatandaşlarla görüşen Vali Azizoğlu, geçmiş olsun dileklerinden bulundu. Ormanlık alanların fazla etkilenmediği yangında otlak alanlar zarar gördü. Mal ve can kaybı yaşanmadan kontrol altına alınan yangına müdahale eden ekipler, soğutma çalışmalarına başladı.
Kuru otlak alan da henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın havanın rüzgarlı ve arazinin engebeli olması nedeniyle kısa sürede büyüdü. Söndürme çalışmalarına ekiplerin yanı sıra AFAD, Erzurum Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, çevre illerden gelen itfaiye görevlileri ve vatandaşlar katıldı.
ORMANLIK ALANLAR ZARAR GÖRMEDİ
Yangın ihbarının verilmesiyle birlikte olay yerine ekiplerin hızlıca sevk edildiğini ifade eden Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, ormanlık alanların çok fazla zarar görmediğini söyledi.
Biçilen kuru otlak alanların tutuştuğuna dikkat çeken Vali Azizoğlu, 'Çok şükür yangın büyümeden kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına başlandı. Yangın ormanlık alanlarımıza sıçramadan müdahale edildi. Rüzgârın etkisi ve engebeli arazi çalışmaları zorlaştırdı. Buna rağmen can ve mal kaybı yaşanmadan, yangın evlere mahallelere sıçramadan gereği yapıldı. Vatandaşımız müsterih olsun devletimiz büyük devlettir, kimseyi mağdur etmeden gereğini yapacaktır' dedi.
Vali Azizoğlu, söndürülen yangında emeği geçen Şenkaya Kaymakamı Ömer Dereci, Orman Bölge Müdürlüğü personeli, çevre illerden gelen ekiplere, Çamlıalan ve Kayalısu Mahalle sakinlerine teşekkür etti.

Vali Azizoğlu yangın bölgesinde





SIRADAKİ HABER
}