Trabzon haber: Eğitim-öğretim döneminde okulların çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri masay

Trabzon haber: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla valiliklere gönderilen '2017-2018 Eğitim-Öğretim Döneminde Okulların Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri' başlıklı genelgeye göre, tüm okullar için kolluk kuvvetleri personelinden 'Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi' görevlendirilecek, talimatının ardından konuyla ilgili Trabzon'da bir toplantı düzenlendi.

Eğitim-öğretim döneminde okulların çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri masay

İçişleri Bakanı Soylu, okulların çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri ve uyuşturucuyla mücadele konusunda, 81 ilin valisi, emniyet müdürleri, jandarma komutanları, bölge jandarma komutanları ve sahil güvenlik komutanlarıyla video konferans sistemi ile toplantı yapmasının ardından Trabzon Valisi Yücel Yavuz'da konuyla ilgili ilgili birim amirleriyle birlikte durum değerlendirmesi yaptı.
Vali Yavuz, İçişleri Bakanı Soylu'nun talimatları doğrultusunda alacakları tedbirlerle yeni eğitim öğretim sezonunu sıfır sorunsuz olarak tamamlamak olduğunu belirterek, 'Bu sene ve daha önceki yıllarda da yapılan tedbir ve önlemler bakımından çalışmalara ilave olarak bu sene bir algı ve dikkat yoğunlaşması açısından konuya odaklı bir durum sergileniyor. Tüm güvenlik birimlerimizle 2017-2018 Eğitim ve öğretim yılında çok daha farklı bir metotla inşallah en az sıkıntılı, hatta sıfır sıkıntısız bir şekilde başlayacağız ve devam ettireceğiz. Bu prensipler çerçevesinde toplantılarımızı yapıyoruz'dedi.
Uyuşturucu ve madda bağımlılığı konusunda daha önce olduğu gibi çalışmaların hassasiyetle sürdüreceğini kaydeden Vali Yücel, 'Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan Trabzon'da bile sıkıntı çektiğimiz bu uyuşturucu ile madde bağımlılığıyla ilgili mücadele konusunda Halk Sağlığı Müdürlüğümüz, Sağlık Bakanlığımızla birlikte ilgili bütün bakanlıkların çok ciddi yaptığı çalışmayı aynı hassasiyetle bu senede devam ettireceğiz. Bu konuda arkadaşlarımızdan gelecek fikirler o manada önerilecek hususları birlikte değerlendirip yol haritası belirleyeceğiz. Okullardaki servis araçlarının güvenliğe uyup uymadıklarını, standartlara uyup uymadıklarını nasıl bir mekanizmayla bu sistemi çalıştırdıklarını ayrıca değerlendireceğiz' diye konuştu.
Okul çevrelerindeki aydınlatma konusunu yeniden ele aldıklarını kaydeden Yücel, ' Okul güvenliği anlamında okul çevreleri geliş, gidiş güzergahındaki sokak aydınlatma konusunu yeniden ele alıyoruz. Kameralarla belli yerlerde kişi hak ve hürriyetlerine asla zarar vermeksizin, özel hayata asla girmeksizin genel olarak hayat akışının cereyan ettiği yerlerde güvenlik kameralarla takip edeceğiz' dedi.

Eğitim-öğretim döneminde okulların çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri masayEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

1 Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

2 Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

Parkta bulunan bebek cesediyle ilgili korkunç görüntüler ortaya çıktı

3 Parkta bulunan bebek cesediyle ilgili korkunç görüntüler ortaya çıktı

Galatasaray taraftarından havaalanı ve Florya'da protesto

4 Galatasaray taraftarından havaalanı ve Florya'da protesto

Şişli'de şiddetli yağmurla oluşan çukura 2 araç düştü

5 Şişli'de şiddetli yağmurla oluşan çukura 2 araç düştü

Minik öğrencilerden huzurevi sakinlerine ziyaret

6 Minik öğrencilerden huzurevi sakinlerine ziyaret

Takla atan araç, lisenin bahçesine uçtu

7 Takla atan araç, lisenin bahçesine uçtu

Başkent'te Kimyasal madde taşıyan tır demir yüklü tıra çarptı

8 Başkent'te Kimyasal madde taşıyan tır demir yüklü tıra çarptı

Patlayan bilgisayar yangın çıkarttı: çıkan yangından 20 kişi etkilendi

9 Patlayan bilgisayar yangın çıkarttı: çıkan yangından 20 kişi etkilendi


SIRADAKİ HABER