Trabzon haber: Eğitim-öğretim döneminde okulların çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri masay

Trabzon haber: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla valiliklere gönderilen '2017-2018 Eğitim-Öğretim Döneminde Okulların Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri' başlıklı genelgeye göre, tüm okullar için kolluk kuvvetleri personelinden 'Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi' görevlendirilecek, talimatının ardından konuyla ilgili Trabzon'da bir toplantı düzenlendi.

Eğitim-öğretim döneminde okulların çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri masay

İçişleri Bakanı Soylu, okulların çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri ve uyuşturucuyla mücadele konusunda, 81 ilin valisi, emniyet müdürleri, jandarma komutanları, bölge jandarma komutanları ve sahil güvenlik komutanlarıyla video konferans sistemi ile toplantı yapmasının ardından Trabzon Valisi Yücel Yavuz'da konuyla ilgili ilgili birim amirleriyle birlikte durum değerlendirmesi yaptı.
Vali Yavuz, İçişleri Bakanı Soylu'nun talimatları doğrultusunda alacakları tedbirlerle yeni eğitim öğretim sezonunu sıfır sorunsuz olarak tamamlamak olduğunu belirterek, 'Bu sene ve daha önceki yıllarda da yapılan tedbir ve önlemler bakımından çalışmalara ilave olarak bu sene bir algı ve dikkat yoğunlaşması açısından konuya odaklı bir durum sergileniyor. Tüm güvenlik birimlerimizle 2017-2018 Eğitim ve öğretim yılında çok daha farklı bir metotla inşallah en az sıkıntılı, hatta sıfır sıkıntısız bir şekilde başlayacağız ve devam ettireceğiz. Bu prensipler çerçevesinde toplantılarımızı yapıyoruz'dedi.
Uyuşturucu ve madda bağımlılığı konusunda daha önce olduğu gibi çalışmaların hassasiyetle sürdüreceğini kaydeden Vali Yücel, 'Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan Trabzon'da bile sıkıntı çektiğimiz bu uyuşturucu ile madde bağımlılığıyla ilgili mücadele konusunda Halk Sağlığı Müdürlüğümüz, Sağlık Bakanlığımızla birlikte ilgili bütün bakanlıkların çok ciddi yaptığı çalışmayı aynı hassasiyetle bu senede devam ettireceğiz. Bu konuda arkadaşlarımızdan gelecek fikirler o manada önerilecek hususları birlikte değerlendirip yol haritası belirleyeceğiz. Okullardaki servis araçlarının güvenliğe uyup uymadıklarını, standartlara uyup uymadıklarını nasıl bir mekanizmayla bu sistemi çalıştırdıklarını ayrıca değerlendireceğiz' diye konuştu.
Okul çevrelerindeki aydınlatma konusunu yeniden ele aldıklarını kaydeden Yücel, ' Okul güvenliği anlamında okul çevreleri geliş, gidiş güzergahındaki sokak aydınlatma konusunu yeniden ele alıyoruz. Kameralarla belli yerlerde kişi hak ve hürriyetlerine asla zarar vermeksizin, özel hayata asla girmeksizin genel olarak hayat akışının cereyan ettiği yerlerde güvenlik kameralarla takip edeceğiz' dedi.

Eğitim-öğretim döneminde okulların çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri masayEN ÇOK OKUNANLAR

Van'da uyuşturucu operasyonu

1 Van'da uyuşturucu operasyonu

5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

2 5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

3 Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

Rüzgar, evi uçurdu

4 Rüzgar, evi uçurdu

Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

5 Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

6 Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı

7 Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı

Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

8 Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

BAL'da şampiyonluk yarışı kızışıyor

9 BAL'da şampiyonluk yarışı kızışıyor

Bir kere daha...

10 Bir kere daha...


SIRADAKİ HABER