HaberlerTaşeron HaberleriTaşeronda son dakika!. Taşeron işçiye kötü haber! Kadro 2018'e mi kaldı?

Taşeronda son dakika!. Taşeron işçiye kötü haber! Kadro 2018'e mi kaldı? - Taşeron Haberleri

Taşerona kadro konusunda son durum nedir? Binlerce taşeron işçisi kadro bekliyor. Hükümet taşeron işçilerinin bu isteklerini yerine getirecek mi? Taşerona kadro 2018'de verilecek mi? İşte taşeronda son durum

Taşeronda son dakika!. Taşeron işçiye kötü haber! Kadro 2018'e mi kaldı?

Kadro bekleyen taşeron işçilerinde son durum ne? Taşeron işçilerinin kadroya ne zaman alınacağı merak konusu. Peki binlerce Taşeron işçisinin merakla beklediği kadroya alım gerçekleşecek mi? Binlerce taşeron işçisinin büyük bir merak ve heyecanla beklediği kadro meselesinde yeni gelişmeler yaşandı. Taşeron işçilerinde son durum ne?

Taşeron işçilerinde son durum ne?

Taşeron işçilerinin merakla beklediği kadro meselesi hakkında gelişmeler devam ediyor. Bu konuyla ilgili Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan açıklamalar geldi. Taşeron işçilerinin kadro beklentisinin bilincinde olduğunu belirten Bakan Ağbal, "Kendilerinin bir beklentileri var; buradaki sistemin değiştirilmesi ve işverenin aradan çıkarılarak kamuya doğrudan doğruya hizmet vermek istiyorlar. Bu konuda geçmişte Maliye ve Çalışma Bakanlığı olarak uzun süre çalışmalar yaptık. Aslında ilk çalışmaya başladığımız zaman çok basit görülmüştü ama sonra işin içine girince gördük ki her bir alımda, her bir hizmette sözleşmeler birbirinden çok farklı. Yani standart bir model yok, standart bir uygulama yok veya sözleşmedeki durumla fiili durum birbirinden farklı, farklı hizmet verme biçimleri, farklı hizmet verme süreleri var. Hizmet veren kişilerin sözleşmedeki konumları da farklı. nun için bu çalışma aylarca sürdü. Hatta burada asıl iş, yardımcı iş konusu vardı. Açık söyleyeyim; işin içinden çıkamadık, yani asıl iş nerede başlar, yardımcı iş nerede başlar, onu da kestiremedik. En sonunda onun için 'bunun içinden çıkılması mümkün değil, bütün arkadaşlarımız bakımından bu çalışmayı yapmamız gerekir.' dedik. O dönemde aslında sözleşmeli modele dayanan bir modeli de kamuoyuyla paylaştık, bunu geçmişte yaptık." dedi.

Taşeron işçiler gerçek anlamda kadro istiyor

Sendika başkanlarından taşeronla ilgili açıklama geldi. Sendikalar taşeron hakkında son duruma değindi. Güvenlik İş sendikası konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Taşeronların kadro beklentisiyle ilgili değerlendirme yapan Güvenlik İş Genel Başkanı Ömer Çağrıcı "oplumun huzur ve güvenliğini sağlamak için canı pahasına görev yapan özel güvenlik görevlilerine, görev esnasında yaralandığı yada sakat kaldığında ”GAZİ” hayatını kaybettiğinde ”ŞEHİT” sayılmasını vurgulayan  Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı özel güvenlik görevlilerine de gazilik ve şehitlik statüleri verilmeli, bu konuda ki talebimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza  mektupla ilettik. Taşeron işçi artık kandırılmaktan bıktı. Taşeron işçiler gerçek anlamda kadro istiiyor.Arkadaşlarımız kandırıldıklarını düşünüyorlar. Taşeron işçilere kadro sözü verildi.İktidardaki parti aynı parti , biz sözün tutulmasını istiyoruz. " dedi.

Kadro 2018'e mi kaldı?

Taşeron işçilerinin kadro beklentisiyle birlikte harekete geçen hükümet bu konuyla ilgili çalışmalarının olduğunu açıklamıştı. 2017 yılının 9 aylık bölümü geride kaldı. Taşeron işçiler için hala bir değişiklik yapılmadı. Ekim ayında yeni yasama yılı başlayacak. Kalan iki aylık süreçte taşerona kadro meselesi yetişemeyebilir. Bu nedenle taşeron işçilerinin merakla beklediği kadro konusu 2018 yılına sarkabilir.

SIRADAKİ HABER
}